-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Kto ma najwięcej obserwujących na Instagramie?

Kto ma najwiecej obserwujacych na Instagramie
Instagram to platforma, która zyskała ogromną popularność na całym świecie. Z biegiem lat, liczba użytkowników Instagrama wzrosła do milionów, a niektóre konta zyskały niesamowitą ilość obserwujących.

Wśród nich są znane osoby ze świata filmu, muzyki czy sportu.

Cristiano Ronaldo, Kim Kardashian czy Ariana Grande - to znane postacie, które zdobyły ogromną ilość obserwujących. Wszystkie z powyżej wymienionych osób mogą się cieszyć milionowymi zasięgami na swoich profilach. Ale kto ma najwięcej obserwujących na Instagramie?

Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym przedstawimy najpopularniejsze konta na Instagramie. Dowiesz się, kto ma najwięcej obserwujących na świecie i w Polsce oraz jakie marki są najbardziej obserwowane na Instagramie!

Kto ma najwięcej obserwujących na Instagramie

Nie można jednak zapominać o innych znanych osobach, które również gromadzą na swoich profilach miliony obserwujących. Wśród 40 najczęściej obserwowanych kont na Instagramie w 2023 roku, znajdują się znane nazwiska ze świata sportu i show-biznesu, jednak brak wśród nich polityków.

Jeśli chodzi o nasz kraj, niestety Polacy nie są na szczycie listy najczęściej obserwowanych kont na Instagramie (bazując na danych Semrush). By dowiedzieć się, kto jest najpopularniejszy na polskim Instagramie, warto zajrzeć do rankingu Instabaza.pl we współpracy z którym stworzyliśmy ranking najpopularniejszych kont na polskim Instagramie.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

  • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
  • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
  • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Najpopularniejsze konta na Instagramie

W świecie mediów społecznościowych, gdzie liczy się każde polubienie i obserwujący, Instagram jest platformą, na której gwiazdy świecą najjaśniej. Sprawdźmy więc, które konta są obecnie najpopularniejsze na Instagramie.

10. Justin Bieber

Kanadyjski piosenkarz R&B, @justinbieber, zdobył sobie 293 miliony obserwujących. Jego publikacje stają się trendem w ciągu kilku minut, a aktywność w sieci tylko zwiększa jego popularność.

9. Khloe Kardashian

Khloe Kardashian, @khloekardashian, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie show-biznesu. Jej konto na Instagramie obserwuje 312 milionów użytkowników.

8. Beyoncé

Beyoncé, @beyonce, jest jedną z najbardziej wpływowych artystek na świecie. Jej konto na Instagramie śledzi 318 milionów obserwujących.

7. Kim Kardashian

Kim Kardashian, @kimkardashian, jest jedną z najbardziej znanych celebrytek na świecie. Jej konto na Instagramie ma 364 miliony obserwujących.

6. Ariana Grande

Ariana Grande, @arianagrande, jest jedną z najbardziej popularnych piosenkarek pop na świecie. Jej konto na Instagramie obserwuje 380 milionów użytkowników.

5. Dwayne Johnson

Dwayne Johnson, znany również jako The Rock, @therock, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Jego konto na Instagramie ma 392 miliony obserwujących.

4. Kylie Jenner

Kylie Jenner, @kyliejenner, jest jedną z najmłodszych miliarderek na świecie. Jej konto na Instagramie obserwuje 400 milionów użytkowników.

3. Selena Gomez

Selena Gomez, @selenagomez, jest jedną z najbardziej wpływowych artystek na świecie. Jej konto na Instagramie ma 430 miliony obserwujących.

2. Lionel Messi

Lionel Messi, @leomessi, jest jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy na świecie. Na jego konto na Instagramie obserwuje 488 milionów użytkowników.

1. Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo, @cristiano, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na świecie. Jego konto na Instagramie ma największą liczbę obserwujących - 607 milionów użytkowników.

Najpopularniejsze Polskie Konta na Instagramie

Okej, przejdźmy do rankingu. Poniżej przedstawiamy listę 10 najpopularniejszych polskich kont na Instagramie, zaczynając od dziesiątego miejsca.

10. Marcin Dubiel

Na dziesiątym miejscu znajduje się Marcin Dubiel, który jest obserwowany przez 2 398 858 osób. Marcin jest jednym z najpopularniejszych polskich youtuberów, a na swoim Instagramie często dzieli się relacjami z planów zdjęciowych jego filmów czy sesji.

9. Zusje

Na dziewiątym miejscu mamy Zusje, prywatnie Kamila Smogulecka, która zasłynęła swoją nietypową urodą i udziałem w FAME MMA. Jej konto obserwuje już 3 232 608 osób.

8. Weronika Sowa

Na ósmym miejscu jest Weronika Sowa, znana jako Wersow. Jej konto na Instagramie śledzi 3 567 674 osób. Wersow jest jedną z najpopularniejszych polskich influencerek, a na swoim profilu często publikuje zdjęcia ze swoim partnerem, Frizem.

7. Veronica Bielik

Na siódmym miejscu naszej listy znajduje się Veronica Bielik. Jej konto na Instagramie obserwuje 3 724 018 osób. Na profilu Veronic możemy znaleźć wiele zdjęć z podróży oraz treningów.

6. Wojciech Szczęsny

Na szóstym miejscu mamy bramkarza reprezentacji Polski w piłce nożnej, Wojciecha Szczęsnego. Wojtek jest obserwowany przez 3 926 160 osób, które cenią go za autentyczność i publikowanie materiałów dotyczących jego życia prywatnego i rodzinnego.

5. Karol "Friz" Wiśniewski

Na piątym miejscu jest Karol "Friz" Wiśniewski, obserwowany przez 3 971 217 osób. Friz jest jednym z najpopularniejszych polskich youtuberów, a na swoim Instagramie często publikuje zdjęcia ze swoim partnerem, Wersow.

4. Anna Maria Sieklucka

Na czwartym miejscu mamy Anna Maria Sieklucka, obserwowaną przez 4 577 790 osób. Anna Maria jest aktorką, która zasłynęła dzięki roli w filmie "365 dni".

3. Anna Lewandowska

Na trzecim miejscu jest Anna Lewandowska, która jest obserwowana przez 5 631 637 osób. Na Instagramie Anny można znaleźć wiele postów na temat zdrowego stylu życia i fitnessu.

2. Caroline Derpieński

Na drugim miejscu mamy Caroline Derpieński, którą obserwuje 7 996 934 osób. Caroline jest jednym z najpopularniejszych polskich influencerów młodego pokolenia.

1. Robert Lewandowski

Na pierwszym miejscu, z wynikiem aż 35 553 750 obserwujących, jest Robert Lewandowski. Robert jest jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy na świecie, a na swoim Instagramie często dzieli się zdjęciami z treningów i meczów.

Najpopularniejsze marki na Instagramie

Wśród najpopularniejszych kont na Instagramie znajdują się nie tylko indywidualni influencerzy, ale także znane na całym świecie marki. Poniżej przedstawiamy 10 najpopularniejszych kont marek na Instagramie.

10. Marvel

Konto o nazwie @marvel jest obserwowane przez aż 68 milionów użytkowników. Znajdziemy tu zarówno informacje o najnowszych filmach i serialach, jak i ciekawostki ze świata komiksów.

9. Premier League

Konto @premierleague obserwuje 70,4 miliona osób. Jest to miejsce, gdzie fani piłki nożnej mogą na bieżąco śledzić wyniki najważniejszych meczów, a także znaleźć ciekawe statystyki i informacje o zawodnikach.

8. Victoria's Secret

Marka @victoriassecret, znana z produkcji bielizny, obserwowana jest przez 76,2 miliona osób. Na tym koncie znajdziemy zdjęcia z najnowszych kolekcji, a także informacje o promocjach i wydarzeniach marki.

7. NBA

Konto @NBA to prawdziwa skarbnica informacji dla fanów koszykówki. Obserwuje je 83,5 miliona osób, którzy mogą na bieżąco śledzić wyniki meczów, statystyki zawodników, a także oglądać najciekawsze fragmenty spotkań.

6. NASA

Agencja kosmiczna NASA (@nasa) ma 96,3 miliona obserwujących. Na tym koncie znajdziemy nie tylko informacje o misjach kosmicznych, ale także fascynujące zdjęcia i filmy z kosmosu.

5. Oficjalne konto Ligi Mistrzów UEFA

Profil @championsleague obserwuje 110,3 miliona osób. To miejsce, gdzie fani piłki nożnej mogą śledzić losy swoich ulubionych drużyn w najważniejszych rozgrywkach klubowych w Europie.

4. FC Barcelona

124 miliony obserwujących to wynik, który może pochwalić się klub piłkarski @fcbarcelona. Kibice na całym świecie obserwują to konto, aby być na bieżąco z wynikami meczów, transferami i innymi ważnymi wydarzeniami w klubie.

3. Real Madryt

Kolejny klub piłkarski na liście, @realmadrid, ma 147,5 miliona obserwujących. Profil ten, podobnie jak FC Barcelona, dostarcza kibicom najświeższych informacji o klubie.

2. National Geographic

Konto @natgeo obserwuje aż 283 miliony osób. To miejsce, gdzie każdy miłośnik przyrody i podróży znajdzie coś dla siebie - od pięknych zdjęć, po ciekawe artykuły i filmy.

1. Nike

Na szczycie naszej listy znajduje się marka sportowa @nike, obserwowana przez 305 milionów osób. Profil ten to nie tylko prezentacja najnowszych produktów marki, ale także miejsce, gdzie można znaleźć inspirujące historie sportowców z całego świata.

Podsumowanie

Z naszego artykułu wynika, że Instagram jest niezwykle popularny w Polsce jak i za granicami naszego kraju, a najpopularniejsze konta należą do różnych osób i marek. 

Wśród osób z największą liczbą followersów znajdują się takie osobistości jak Marcin Dubiel, Zusje, Weronika Sowa, Veronica Bielik, Wojciech Szczęsny, Karol "Friz" Wiśniewski, Anna Maria Sieklucka, Anna Lewandowska, Caroline Derpieński i Robert Lewandowski

Z kolei wśród marek z największą liczbą obserwujących na Instagramie są Marvel, Premier League, Victoria's Secret, NBA, NASA, Oficjalne konto Ligi Mistrzów UEFA, FC Barcelona, Real Madryt, National Geographic i Nike. To pokazuje, jak różnorodne są zainteresowania użytkowników na Instagramie.

Komentarze