-20% z kuponem LATO20 dla zamówień powyżej 20 zł!

Co to jest konto profesjonalne na Instagramie?

co to jest konto profesjonalne na Instagramie
W dobie cyfrowej rewolucji, media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia.

Instagram jako jedna z najpopularniejszych platform, oferuje wiele możliwości, zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i dla firm. Jednym z kluczowych narzędzi, które może przynieść wiele korzyści, jest konto profesjonalne na Instagramie.

Ale co to tak naprawdę jest? Czy to tylko kolejny chwyt marketingowy, czy może prawdziwe narzędzie, które może pomóc Ci wyróżnić się na tle konkurencji? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, przybliżając Ci temat konta profesjonalnego na Instagramie. Przygotuj się na fascynującą podróż przez świat Instagrama, gdzie odkryjesz, jak skutecznie wykorzystać jego potencjał.

Czym jest konto profesjonalne na Instagramie?

Konto profesjonalne na Instagramie to specjalny typ konta, który jest przeznaczony dla marek, influencerów, twórców treści i innych profesjonalistów, którzy chcą wykorzystać platformę do promowania swojej działalności.

Konto profesjonalne oferuje szereg zaawansowanych funkcji, których nie ma w standardowym koncie osobistym. Do tych funkcji należą dostęp do szczegółowych statystyk dotyczących interakcji z postami, informacji o odbiorcach, a także możliwość promowania postów jako reklam.

Istnieją dwa typy kont profesjonalnych na Instagramie: konta dla twórców i konta biznesowe. Konta dla twórców są przeznaczone dla publicznych postaci, twórców treści, artystów i influencerów, podczas gdy konta biznesowe są przeznaczone dla marek i organizacji.

Konto profesjonalne na Instagramie to potężne narzędzie dla tych, którzy chcą wykorzystać platformę do budowania swojej marki, zwiększania zasięgu i angażowania odbiorców.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

 • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
 • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
 • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Co cechuje konto profesjonalne na Instagramie? 

Konto profesjonalne na Instagramie oferuje szereg funkcji, które pomagają użytkownikom w skutecznym zarządzaniu ich obecnością online. Oto niektóre z nich:

 • Insights (Statystyki) - konta profesjonalne mają dostęp do szczegółowych danych analitycznych, które pomagają zrozumieć, jak odbiorcy interakcją z postami. Można zobaczyć, które posty są najbardziej popularne, kiedy odbiorcy są najbardziej aktywni, a także demograficzne informacje o odbiorcach.

 • Promowanie postów - konta profesjonalne mają możliwość promowania swoich postów bezpośrednio z aplikacji Instagram. To oznacza, że mogą one płacić, aby ich posty były wyświetlane jako reklamy, co pomaga zwiększyć ich zasięg.

 • Kontakt - konta profesjonalne mogą dodawać informacje kontaktowe, takie jak numer telefonu, adres e-mail i adres fizyczny. To ułatwia odbiorcom kontakt z marką lub twórcą.

 • Zakupy - konta biznesowe mogą korzystać z funkcji zakupów na Instagramie, co pozwala im oznaczać produkty na zdjęciach i prowadzić odbiorców bezpośrednio do strony zakupu.

 • Przyciski akcji - konta biznesowe mogą dodawać przyciski akcji, takie jak "Zarezerwuj teraz" lub "Kup bilet", które prowadzą odbiorców do strony internetowej.

 • Automatyczne odpowiedzi - konta biznesowe mogą ustawiać automatyczne odpowiedzi na wiadomości, co pomaga w zarządzaniu komunikacją z odbiorcami.

 • Konta dla twórców - konta dla twórców mają dodatkowe funkcje, takie jak filtrowanie wiadomości i oznaczanie partnerstw z markami.

Te funkcje czynią konto profesjonalne na Instagramie potężnym narzędziem dla marek, twórców treści i innych profesjonalistów.

Konto profesjonalne na Instagramie dla marek

Konto biznesowe na Instagramie stanowi doskonałą platformę dla marek, zarówno tych małych, jak i większych, do budowania swojej wizualnej tożsamości. Instagram umożliwia łatwe prezentowanie nowych produktów lub usług, które mamy w ofercie. Możemy tam również podkreślić ich unikalne cechy i bezpośrednio skierować naszych odbiorców na naszą stronę internetową. Nie zapominajmy, że Instagram, podobnie jak inne media społecznościowe, stanowi dodatkowy kanał do komunikacji z potencjalnymi i stałymi klientami. W związku z tym, możemy zidentyfikować trzy kluczowe obszary wykorzystania kont biznesowych - promocja, obsługa klienta P/R.

Jak założyć profesjonalne konto na Instagramie?

1.     Zaloguj się do swojego konta na Instagramie.

2.     Naciśnij trzy poziome linie znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu.

3.     Przejdź do sekcji "ustawienia i prywatność”.

4.     Przewiń do końca ekranu i przejdź do „typ konta i narzędzia”.

Jak założyć profesjonalne konto na Instagramie

5.     Wybierz opcję "przejdź na konto profesjonalne".

Zakładanie konto profesjonalne na Instagramie

6.     Przejrzyj każdy slajd, naciskając "dalej".

7.     Wybierz kategorię i zdecyduj, czy chcesz, aby była ona widoczna na Twoim profilu.

8.     Zdecyduj, czy jesteś twórcą treści czy firmą.

9.     Przejdź przez kilka kroków, które sugeruje Instagram. Możesz to zrobić teraz lub później. Gotowe!

Jakie są różnice między kontem profesjonalnym dla firm a kontem dla twórców? 

Różnice między tymi dwoma typami profili są minimalne, ale istnieją i warto je rozważyć. Jeśli nie jesteś pewien, który wybrać, zapoznaj się z poniższymi różnicami.

 • Różne kategorie profilu, z większą liczbą opcji dla twórców,

 • Różne przyciski CTA,

 • Możliwość dodania lokalizacji do BIO w przypadku konta firmowego,

 • Niewielkie różnice w statystykach i wyglądzie Instagram Direct.

Dlaczego warto mieć konto profesjonalne na Instagramie?

Posiadanie konta profesjonalnego na Instagramie przynosi wiele korzyści, które mogą przyczynić się do rozwoju Twojej marki lub działalności:

 • Planowanie postów - konta profesjonalne mogą korzystać z narzędzi do planowania postów, co pozwala na zautomatyzowanie procesu publikacji i oszczędza czas.

 • Branded Content - konta profesjonalne mają dostęp do funkcji Branded Content, która pozwala na tworzenie i zarządzanie partnerstwami z innymi markami.

 • Badanie konkurencji - dzięki funkcjom analitycznym, możesz monitorować, co robią Twoi konkurenci i dostosowywać swoją strategię.

 • Wiarygodność - konto profesjonalne dodaje Twojej marce wiarygodności. Pokazuje, że jesteś poważny co do swojej działalności i daje odbiorcom więcej powodów, aby zaufać Twojej marce.

 • Dostęp do nowych funkcji - Instagram często wprowadza nowe funkcje i narzędzia dla kont profesjonalnych przed kontami osobistymi. Dzięki temu masz pierwszeństwo do korzystania z najnowszych innowacji.

 • Zarządzanie komentarzami - konta profesjonalne mają więcej kontroli nad komentarzami, co pozwala na lepsze zarządzanie społecznością i moderowanie dyskusji.

 • Integracja z innymi narzędziami - konta profesjonalne można łatwo zintegrować z innymi narzędziami marketingowymi, takimi jak CRM, narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi czy narzędzia do analizy danych.

Te korzyści sprawiają, że konto profesjonalne na Instagramie jest niezbędnym narzędziem dla każdego, kto chce skutecznie wykorzystać tę platformę do promowania swojej marki lub działalności.

Jak wypromować konto profesjonalne na Instagramie?

Promowanie konta biznesowego na Instagramie nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Istnieją dwa główne podejścia do tego. Pierwsze polega na organicznym budowaniu profilu, co oznacza, że samodzielnie zarządzasz wszystkim od początku do końca. Te procesy mogą być jednak dość wymagające pod względem pracy i czasu. Druga metoda to strategia płatna, która obejmuje możliwość zakupu polubień i obserwujących na Instagramie. Możesz również zdecydować się na zatrudnienie specjalisty w tej dziedzinie. Pamiętaj jednak o kilku kluczowych zasadach:

 1. Bądź aktywny, czyli komentuj i lajkuj posty innych użytkowników,

 2. Wykorzystuj odpowiednie hashtagi,

 3. Odpowiadaj na prywatne wiadomości,

 4. Publikuj regularnie,

 5. Utwórz specjalny kod rabatowy.

Czy konto profesjonalne zmniejsza zasięgi? 

Nie tak dawno temu rozpowszechnił się mit, według którego posiadanie konta profesjonalnego na Instagramie drastycznie obniża jego zasięgi. Chociaż opinie na ten temat są różne, większość osób, w tym my, nie traktuje tego jako faktu. Co więcej, sam Instagram zachęca do przejścia na konto biznesowe.

Jak wyłączyć konto profesjonalne na Instagramie? 

Aby wyłączyć konto profesjonalne na Instagramie i powrócić do konta osobistego, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Instagram i zaloguj się na swoje konto.

 2. Dotknij swojego profilu w prawym dolnym rogu, a następnie trzech linii w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz "Ustawienia".

 4. Przejdź do „narzędzia i ustawienia dla twórców”.

  Jak wyłączyć konto profesjonalne na Instagramie

 5. Wybierz "Przełącz typ konta" oraz zdecyduj na jaki typ konta chcesz zmienić swój profil.

  zdecyduj na jaki typ konta chcesz zmienić swój profil Instagram

 6. Instagram poprosi Cię o potwierdzenie tej decyzji. Dotknij "Przełącz na konto osobiste", aby potwierdzić.

  Przełącz na konto osobiste Instagram

Pamiętaj, że po przełączeniu na konto osobiste stracisz dostęp do niektórych funkcji konta profesjonalnego, takich jak szczegółowe statystyki i możliwość promowania postów.

Jak usunąć konto profesjonalne na Instagramie?

Aby usunąć konto profesjonalne na Instagramie, musisz najpierw przełączyć je na konto osobiste, a następnie możesz usunąć konto. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Instagram i zaloguj się na swoje konto.

 2. Dotknij swojego profilu w prawym dolnym rogu, a następnie trzech linii w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz "Ustawienia".

 4. Przejdź do „narzędzia i ustawienia dla twórców”.

 5. Wybierz "Przełącz typ konta" oraz zdecyduj na jaki typ konta chcesz zmienić swój profil.

 6. Instagram poprosi Cię o potwierdzenie tej decyzji. Dotknij "Przełącz na konto osobiste", aby potwierdzić.

Teraz, gdy masz konto osobiste, możesz przejść do procesu usuwania konta:

 1. Otwórz stronę internetową Instagram na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

 2. Zaloguj się na swoje konto.

 3. Przejdź do strony usuwania konta Instagrama - https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/.

 4. Wybierz powód usunięcia konta.

 5. Wprowadź swoje hasło do Instagrama.

 6. Kliknij lub dotknij "Trwale usuń moje konto".

Pamiętaj, że usunięcie konta na Instagramie jest trwałe i nieodwracalne. Po usunięciu konta nie będziesz mógł odzyskać swoich postów, zdjęć, komentarzy, polubień i innych danych.

Czy konto profesjonalne na Instagramie jest płatne?

Nie, konto profesjonalne na Instagramie jest dostępne za darmo. Zarówno konta biznesowe, jak i konta dla twórców, mogą korzystać z dodatkowych funkcji, takich jak dostęp do szczegółowych statystyk i możliwość promowania postów, bez dodatkowych opłat.

Jednakże, chociaż samo konto profesjonalne jest darmowe, niektóre funkcje, takie jak promowanie postów jako reklam, są płatne. Koszt promowania postów zależy od wielu czynników, takich jak zasięg, czas trwania kampanii i demografia odbiorców.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się na korzystanie z dodatkowych narzędzi lub usług, takich jak narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi lub usługi agencji marketingowej, mogą one wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Co daje konto profesjonalne na Instagramie?

Konto profesjonalne na Instagramie umożliwia twórcom i firmom lepsze zrozumienie swojej publiczności. Dzięki szczegółowym statystykom, użytkownicy mogą dowiedzieć się, kiedy ich odbiorcy są najbardziej aktywni, co pozwala na optymalizację czasu publikacji postów.

Ponadto, konto profesjonalne umożliwia twórcom i firmom lepsze zarządzanie swoją społecznością, dając im więcej kontroli nad komentarzami i umożliwiając ustawianie automatycznych odpowiedzi na wiadomości. Konto profesjonalne na Instagramie pozwala również na łatwe promowanie postów i produktów, co może przyczynić się do zwiększenia zasięgu i sprzedaży.

Czy konto profesjonalne daje możliwość monetyzowania postów?

Tak, konto profesjonalne na Instagramie daje możliwość monetyzacji postów, choć sposób, w jaki to się dzieje, może się różnić w zależności od typu konta i strategii, którą zastosujesz.

 • Partnerstwa z markami: Wielu twórców i influencerów na Instagramie zarabia pieniądze, tworząc płatne posty dla marek. Konto profesjonalne ułatwia nawiązywanie takich partnerstw, ponieważ pozwala na oznaczanie postów jako "płatnej współpracy z...".

 • Sprzedaż produktów: Konta biznesowe na Instagramie mogą korzystać z funkcji zakupów na Instagramie, która pozwala na oznaczanie produktów na zdjęciach i prowadzenie odbiorców bezpośrednio do strony zakupu.

 • Reklamy: Konta profesjonalne mają możliwość promowania swoich postów jako reklamy, co pomaga zwiększyć ich zasięg i potencjalnie przyciągać więcej odbiorców, którzy mogą przekształcić się w klientów.

Pamiętaj, że monetyzacja na Instagramie wymaga przestrzegania zasad platformy, a niektóre formy monetyzacji mogą nie być dostępne we wszystkich krajach lub dla wszystkich typów kont.

Czy osoba prywatna może mieć konto profesjonalne na Instagramie?

Tak, osoba prywatna może mieć konto profesjonalne na Instagramie. W rzeczywistości, wiele osób prywatnych, które są twórcami treści, influencerami, freelancerami lub prowadzą małe działalności, korzysta z kont profesjonalnych na Instagramie.

Komentarze