-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Jak ustawić konto prywatne na Instagramie?

jak ustawić konto prywatne instagram
W dobie cyfrowej ekspozycji, prywatność staje się coraz bardziej cenna. Właśnie dlatego coraz więcej osób zastanawia się, jak ustawić konto prywatne na Instagramie.

Czy to z powodu chęci ochrony swojego życia prywatnego, czy z chęci utrzymania kontroli nad tym, kto widzi ich posty, prywatność na Instagramie jest tematem, który zasługuje na uwagę. W tym artykule przyjrzymy się, jak dokładnie można to zrobić.

Przejdziemy przez wszystkie kroki, od logowania się do Instagrama, po ustawienie konta na prywatne. Niezależnie od tego, czy jesteś nowym użytkownikiem Instagrama, czy doświadczonym influencerem, ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, jak zwiększyć swoją prywatność na jednej z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Zapraszamy do lektury!

Co to jest konto prywatne na Instagramie?

Konto prywatne na Instagramie to rodzaj konta, które pozwala użytkownikowi kontrolować, kto ma dostęp do jego treści. Gdy konto jest ustawione jako prywatne, tylko osoby, które obserwują danego użytkownika, mogą zobaczyć jego posty i historie. Aby ktoś mógł obserwować profil prywatny, musi najpierw wysłać prośbę o obserwowanie, którą właściciel konta musi zaakceptować.

To oznacza, że jeśli ktoś nie jest obserwatorem konta prywatnego, nie będzie mógł zobaczyć żadnych postów ani historii na tym koncie, nawet jeśli zna nazwę użytkownika. Prywatne konta są popularne wśród osób, które chcą mieć większą kontrolę nad swoją prywatnością i tym, kto widzi ich treści na Instagramie.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

 • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
 • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
 • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Co wyróżnia konto prywatne na Instagramie?

Konto prywatne na Instagramie posiada kilka unikalnych cech, które odróżniają je od standardowych, publicznych kont:

 • Kontrola obserwujących - tylko osoby, które obserwują danego użytkownika, mogą zobaczyć jego posty i historie. Aby ktoś mógł obserwować konto prywatne, musi najpierw wysłać prośbę o obserwowanie, którą właściciel konta musi zaakceptować.

 • Prywatność postów – posty z konta prywatnego nie są publicznie dostępne i nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania ani w sekcji "Explore" Instagrama.

 • Prywatność komentarzy - komentarze dodane do postów na prywatnym koncie są widoczne tylko dla osób, które obserwują to konto.

 • Ograniczenie udostępniania - użytkownicy nie mogą udostępniać postów z prywatnego konta na swoim własnym koncie, chyba że mają na to zgodę właściciela konta.

Te cechy sprawiają, że konto prywatne na Instagramie jest atrakcyjnym wyborem dla osób, które chcą mieć większą kontrolę nad swoją prywatnością i tym, kto widzi ich treści na tej platformie.

Zalety i wady konta prywatnego na Instagramie

Konto prywatne na Instagramie ma swoje zalety i wady. Oto niektóre z nich:

Zalety:

 • Większa kontrola nad prywatnością - możliwość decydowania, kto może zobaczyć Twoje posty, daje większą kontrolę nad prywatnością.

 • Ochrona przed niechcianymi użytkownikami - konta prywatne mogą pomóc w ochronie przed trollami, spamem i innymi niechcianymi interakcjami.

 • Większa autentyczność obserwujących - osoby, które decydują się na obserwowanie konta prywatnego, zazwyczaj są bardziej zaangażowane, ponieważ muszą wysłać prośbę o obserwowanie i czekać na jej zatwierdzenie.

Wady:

 • Mniejszy zasięg - posty z kont prywatnych nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania ani w sekcji "Explore", co może ograniczyć zasięg i odkrywalność konta.

 • Trudności w budowaniu społeczności - proces zatwierdzania każdego nowego obserwującego może być czasochłonny i zniechęcać potencjalnych nowych obserwujących.

 • Brak możliwości udostępniania - użytkownicy mogą udostępniać postów z prywatnego konta innym, jednak, jeśli nie obserwują oni danego konta, to i tak ich nie zobaczą.

Decyzja o ustawieniu konta na Instagramie jako prywatnego powinna zależeć od indywidualnych potrzeb i celów użytkownika. Dla niektórych osób, prywatność i kontrola mogą przeważyć nad potrzebą zasięgu i odkrywalności.

Jak zrobić konto prywatne na Instagramie?

Aby ustawić swoje konto na Instagramie jako prywatne, musisz podjąć następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Instagram.

 2. Przejdź do swojego profilu - dotknij ikony profilu w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Otwórz ustawienia - dotknij ikony menu (trzy poziome linie) w prawym górnym rogu ekranu profilu, a następnie wybierz "Ustawienia i prywatność" na górze menu.

 4. Przejdź do ustawień prywatności - w ustawieniach dotknij "Prywatność konta".

 5. Przesuń suwak, aby ustawić prywatne konto na Instagramie.

Od tej chwili tylko osoby, które obserwują Cię, będą mogły zobaczyć Twoje posty, a nowi obserwujący będą musieli wysłać prośbę o obserwowanie, którą musisz zaakceptować.

Jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie?

Nie ma oficjalnej i legalnej metody na zobaczenie prywatnego konta na Instagramie bez obserwowania go. Instagram stworzył prywatne konta, aby użytkownicy mogli kontrolować, kto widzi ich treści. Jeśli konto jest ustawione jako prywatne, jedynym sposobem na zobaczenie jego treści jest wysłanie prośby o obserwowanie i oczekiwanie na jej zatwierdzenie przez właściciela konta.

Jest ważne, aby szanować prywatność innych użytkowników na Instagramie. Próby obejścia tych ustawień prywatności, takie jak korzystanie z nieoficjalnych aplikacji lub stron internetowych, które obiecują dostęp do prywatnych kont, mogą naruszać zasady Instagrama i prawa do prywatności innych osób. Ponadto, te metody często nie są bezpieczne i mogą narazić twoje własne konto na Instagramie na ryzyko. Aby więc zobaczyć prywatne konto na Instagramie, musisz wysłać prośbę o obserwowanie do właściciela konta.

Jak wyłączyć konto prywatne na Instagramie? 

Aby wyłączyć prywatne konto na Instagramie i wrócić do konta publicznego, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Instagram.

 2. Przejdź do swojego profilu.

 3. Otwórz ustawienia - dotknij ikony menu (trzy poziome linie) w prawym górnym rogu ekranu profilu, a następnie wybierz "Ustawienia i prywatność" na górze menu.

 4. Przejdź do ustawień prywatności - w ustawieniach dotknij "Prywatność konta".

 5. Przesuń suwak, aby wrócić do publicznego konta na Instagramie.

Teraz Twoje konto na Instagramie jest publiczne. Każdy będzie mógł zobaczyć Twoje posty, a nowi obserwujący nie będą musieli wysyłać prośby o obserwowanie.

Jak zrobić prywatne konto na Instagramie na komputerze? 

1.     Wejdź na stronę www.instagram.com.

2.     Zaloguj się na swoje konto.

3.     Wejdź na swój profil, klikając na ikonę swojego zdjęcia profilowego, po prawej stronie ekranu.

4.     Kliknij na ikonkę zębatego okręgu, czyli ustawień.

5.     Przejdź do sekcji „ustawienia i prywatność”, a następnie „kto może zobaczyć twoją zawartość”.

6.     Przesuń suwak, z koloru szarego na niebieski, a Twoje konto stanie się prywatne. Pamiętaj, że konta twórców nie mogą być prywatne.

jak zrobić konto prywatne na instagramie na komputerze

Jak zaobserwować prywatne konto na Instagramie? 

Aby zaobserwować prywatne konto na Instagramie, musisz wysłać prośbę o obserwowanie, którą musi zatwierdzić właściciel konta. Oto jak to zrobić:

 1. Wyszukaj nazwę użytkownika, którego konto chcesz obserwować.

 2. Wyślij prośbę o obserwowanie - gdy znajdziesz profil, który chcesz obserwować, dotknij przycisku "Obserwuj".

 3. Czekaj na zatwierdzenie - właściciel konta otrzyma powiadomienie o Twojej prośbie i może ją zaakceptować lub odrzucić. Dopiero po zaakceptowaniu prośby będziesz mógł zobaczyć posty i historie na tym koncie.

Pamiętaj, że właściciel konta może zobaczyć Twoją nazwę użytkownika i kilka podstawowych informacji o Twoim koncie przed podjęciem decyzji o zatwierdzeniu prośby. Upewnij się, że Twoje konto jest reprezentatywne i szanuje zasady społeczności Instagrama.

Komentarze