-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Od ilu lat można mieć Instagrama?

od ilu lat można mieć instagrama
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie są ograniczenia wiekowe na Instagramie? To pytanie może wydawać się proste.

Jednak odpowiedź na nie jest nieco bardziej skomplikowana. W dobie cyfrowej, gdzie media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, istotne jest zrozumienie, jakie zasady rządzą tymi platformami.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, skupiając się na Instagramie - jednej z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Zbadamy, jakie są oficjalne wytyczne, jak również jak różne kraje podchodzą do kwestii wieku użytkowników. Czy wiek rzeczywiście ma znaczenie? Czy istnieją wyjątki od reguły? Zapraszamy do lektury.

Kto korzysta z Instagrama? 

Według danych z kwietnia 2023 roku, Instagram ma co najmniej 1,628 miliarda użytkowników na całym świecie. To sugeruje, że 25,9% wszystkich osób w wieku 13 lat i starszych na świecie korzysta z Instagrama. Jeśli jednak wykluczymy osoby z tej grupy wiekowej mieszkające w Chinach, gdzie Instagram jest zablokowany, wskaźnik adopcji platformy wzrasta do 32,2%.

Pod względem demografii, 49,4% globalnych użytkowników Instagrama to kobiety, a 50,6% to mężczyźni. Największą grupę wśród użytkowników Instagrama stanowią osoby w wieku od 18 do 24 lat.

Rozkład użytkowników Instagrama według grup wiekowych wygląda następująco:

  • 131,1 miliona użytkowników w wieku od 13 do 17 lat (8,1% całkowitej liczby użytkowników),

  • 517,7 miliona użytkowników w wieku od 18 do 24 lat (32,0% całkowitej liczby użytkowników),

  • 488,7 miliona użytkowników w wieku od 25 do 34 lat (29,6% całkowitej liczby użytkowników),

  • 246,3 miliona użytkowników w wieku od 35 do 44 lat (15,3% całkowitej liczby użytkowników),

  • 132,2 miliona użytkowników w wieku od 45 do 54 lat (8,2% całkowitej liczby użytkowników),

  • 68,2 miliona użytkowników w wieku od 55 do 64 lat (4,2% całkowitej liczby użytkowników),

  • 41,5 miliona użytkowników w wieku 65 lat i starszych (2,6% całkowitej liczby użytkowników).

Wzrost liczby użytkowników Instagrama w 2023 roku wyniósł 12,2% w porównaniu do poprzedniego roku, co oznacza, że reklamodawcy mogą teraz dotrzeć do 176 milionów więcej użytkowników na Instagramie niż rok wcześniej.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

  • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
  • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
  • ✅ Najlepsza oferta na rynku

W jakim wieku powinno założyć się konto na Instagramie? 

Instagram, podobnie jak wiele innych platform mediów społecznościowych, zaleca, aby użytkownicy mieli co najmniej 13 lat, zgodnie z Ustawą o Ochronie Prywatności Dzieci Online (COPPA) w Stanach Zjednoczonych. Jednak optymalny wiek do założenia konta na Instagramie może zależeć od wielu czynników, takich jak dojrzałość osoby, zdolność do zarządzania prywatnością online i zrozumienie potencjalnych zagrożeń związanych z mediami społecznościowymi.

Ważne jest, aby rodzice i opiekunowie prowadzili otwarte i szczere rozmowy z młodszymi użytkownikami na temat bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych, w tym Instagrama. Wiele rodzin może zdecydować, że optymalny wiek do założenia konta na Instagramie to około 15-16 lat, kiedy młodzież ma większą świadomość konsekwencji swoich działań online.

Jednak ostateczna decyzja zależy od indywidualnej sytuacji i oceny. Niektóre dzieci mogą być gotowe na korzystanie z Instagrama wcześniej, podczas gdy inne mogą potrzebować więcej czasu. Kluczowe jest zapewnienie, że młodsi użytkownicy są odpowiednio przygotowani i zrozumieją, jak korzystać z platformy w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

W jakim wieku można mieć konto na Instagramie? 

Regulamin platformy jasno mówi:

od ilu lat można mieć instagrama

Jak możemy zauważyć, Instagram zezwala na korzystanie z platformy osobom, które ukończyły 13 lat. Jest to minimalny wiek, który obowiązuje w naszym kraju, Polsce. Natomiast w takich krajach jak Hiszpania czy Korea Południowa, minimalny wiek wynosi 14 lat. Jest to spowodowane faktem, że Instagram należy do Facebooka, co oznacza, że wszelkie zmiany wprowadzane na jednej platformie mają wpływ również na drugą.

Poza powyższymi przyczynami, dla których bardzo młode osoby nie powinny tworzyć konta na Instagramie, takimi jak nękanie czy wulgaryzmy, istnieje jeszcze jeden aspekt, który jest obecnie bardzo podkreślany. Chodzi o zniekształcony obraz rzeczywistości. W sieci wielu ludzi dąży do prezentowania tylko pozytywnych aspektów swojego życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego. To jest zrozumiałe, ponieważ niewielu chciałoby poruszać tematy, które są dla nich niewygodne. W rezultacie młode osoby mogą podświadomie czuć, że coś jest nie tak w ich życiu, ponieważ nie jest tak idealne jak te przedstawiane w mediach społecznościowych.

Komentarze