-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Zmiana czcionki na Instagramie. Jak ją zmienić?

Zmiana czcionki na Instagramie
Wiele profili na Instagramie wygląda podobnie i użytkownicy szukają najróżniejszych sposobów, by zaistnieć i zwrócić uwagę właśnie na swoje konto.

Bardzo dobrym pomysłem będzie zmiana czcionki na Instagramie. Taki krok sprawi, że wyróżnimy nasz post lub opis – BIO - dzięki czemu więcej osób się z nimi zapozna i da szansę profilowi, zostawiając follow.

Na temat czcionek na Instagramie panuje wiele mitów, ponieważ nie jest to ogólnodostępne narzędzie od portalu Instagram. Wiele osób z tego powodu sądzi, że trzeba taką opcję wykupić lub po prostu szkoda im na to czasu. Nic bardziej mylnego, ponieważ rozwiązanie to jest całkowicie darmowe i wystarczy zastosować naprawdę proste sposoby.

Dlaczego warto zmienić czcionkę na Instagramie?

Biogram ma zachęcić do odwiedzenia profilu, podobnie jak relacje i posty. Dlatego też trzeba zadbać o jak największą atrakcyjność tych wpisów, by zyskać jak najwięcej stałych obserwatorów. Użytkowników na Instagramie jest cały miliard, a więc wybić się nie jest tak łatwo. W każdej tematyce i branży istnieją tysiące kont, więc często przypadek decyduje jakiego influencera z danej dziedziny akurat zaobserwujemy. Czcionki na Instagramie zaś wyróżniają konto spośród innych, bo nadal stosunkowo niewiele osób ich używa.

Często zmiana czcionki samego biogramu lub postów pozwoli podkreślić charakter danego profilu oraz wpisu. Wyglądają one znacznie lepiej niż standardowa dostępna czcionka. Konto stanie się jeszcze ciekawsze i zdobędziesz nowych obserwatorów. Wielu influencerów za pomocą czcionki w swoich postach wyraża również swoje emocje i styl.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

  • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
  • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
  • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Jak zmienić czcionkę na Instagramie?

Jak już wspominaliśmy wcześniej – Instagram nie daje takiej opcji i jest dostępna tylko jedna czcionka do postów czy biogramów. Tak więc trzeba skorzystać z legalnych, lecz nieoficjalnych sposobów.

Na samym początku musimy znaleźć generator tekstu, które to narzędzie występuje w Internecie w ogromnej ilości, jest darmowe i proste w użyciu. Jednym z najpopularniejszych tego typu witryn jest lingojam.pl, jednak oprócz niej istnieją jeszcze igfonts.io, instafonts.io czy coolsymbol.com. Warto zwrócić uwagę szczególnie na ostatnią stronę, ponieważ jest ona ze wszystkich najbogatsza i oprócz możliwości zmiany czcionki daje wiele innych narzędzi. Dzięki coolsymbol możemy dodać również wiele symboli, grafik, obrazków, emotikon czy tekstów artystycznych.

Jeśli wybraliśmy już odpowiednie narzędzie internetowe do zmiany czcionek, wystarczy, że napiszemy w nim nasz biogram czy opis do zdjęcia. Następnie skopiujemy wszystko, wejdziemy na Instagram i wkleimy gotowy opis do nowego postu, edytujemy stary post i wkleimy w miejsce opisu ten z nową czcionką lub dodamy do BIO również skopiowaną treść.

Jak zmienić czcionkę w biogramie na Instagramie?

1.     Wejdź w aplikację Instagram, a następnie na swój profil.

2.     Kliknij w „edytuj profil”

3.     W sekcji życiorys wklej gotowy tekst z wcześniej wybraną czcionką.

4.     Kliknij „gotowe”.

Czy da się zmienić czcionkę przy pomocy telefonu?

Wielu użytkowników jednak nie korzysta z Instagrama na komputerze i wszystkie dostępne czynności wykonują z poziomu smartfonu. Nie ma co ukrywać – jest to znacznie wygodniejsze i pewnie każdy z nas zna wiele osób, które nawet nie posiadają laptopa lub używają go niezmiernie rzadko.

Nic straconego, ponieważ zarówno system android jak i iOS są wyposażone w specjalne aplikacje do zarządzania czcionkami. Na przykład użytkownicy androida mogą korzystać z poniższych aplikacji:

·      Font for Instagram – Beauty Font Style,

·      Czcionki na telefon 50,

·      Fonts – Czcionki. Klawiatura.

Zaś użytkownicy smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka mają do dyspozycji aplikacje:

·      Fonts,

·      Keyboard Fonts ++,

·      Fonts Art. – Fonts for iPhones.

Oczywiście istnieje jeszcze na pewno wiele innych aplikacji, które pozwolą na podobne działanie, wymieniliśmy tylko po 3 popularne, używane przez fanów Instagrama. Funkcjonalność oferują podobną i tak samo jak w przypadku wersji przeglądarkowych – warto zapoznać się z każdym rodzajem aplikacji, by wybrać odpowiednią, najwygodniejszą dla siebie, która spełni oczekiwania.

Sposób działania jest podobny i również wykonujemy w aplikacji gotowy opis, wybieramy czcionkę, wygląd itd., kopiujemy gotową treść w odpowiadającej nam czcionce i wklejamy do aplikacji Instagram.

Jak wybrać serwis do zmiany czcionek na Instagramie?

Wszystkie ogólnodostępne serwisy w Internecie są darmowe i bardzo proste, wygodne w użyciu. Tak naprawdę nie ma zbyt dużego znaczenia, który serwis wybierzemy, jednak wyżej wspomniany coolsymbol oferuje dodatkowe narzędzia do tworzenia opisów czy biogramów. Oczywiście jest jeden aspekt, na który należy zwrócić uwagę. Czcionki często mogą być wyjątkowe tylko na jednej danej platformie, zaś inne będą się na wszystkich powtarzać. Dlatego też warto zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi rodzajami czcionek, które nam się podobają, na wszystkich witrynach.

Po wyborze ulubionej dopiero warto zacząć pisać opis. Pamiętaj, że jeżeli postawisz na tylko jeden serwis – czcionka, która by Ci się spodobała najbardziej, może być ukryta na innej stronie. Wybór jest ogromny, więc daj sobie szansę i korzystaj z różnych narzędzi. Lingojam na przykład po wpisaniu tekstu i wybraniu rodzaju translatora daje sporo różnych propozycji, z których możemy wybrać gotowy tekst. Opcji jest naprawdę sporo i po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych narzędzi, każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie czcionki wybrać?

Wybór jest ogromny i zarówno można skorzystać z czcionek zwykłych, nieco różniących się od klasycznej na Instagramie takich jak:

·      double struck font (litery grubsze, podwójne),

·      small caps font,

·      antrophobia font,

·      bold fraktur font czy fraktur font, ale także możemy skorzystać z nieco bardziej rozmaitych opisów bąbelkowych (buble font) czy czcionek w stylu azjatyckim (invisible ink font, double ink font) a nawet typowych opisów chińskich (manga font).

Jak widać – czcionką można wyrazić swój profil i swoją osobę. Jeśli interesujesz się tematyką bliskiego wschodu, kulturą chińską czy mangą – wybierz czcionkę nawiązującą do tego stylu (czcionka oczywiście jest całkowicie Polska, jednak styl liter i wzornictwo nawiązuje tylko do stylu chińskiego). Jeśli dodajesz wpis wakacyjny znad wody to dobrym pomysłem będzie wybór czcionki bąbelkowej, wakacyjnej i nieco weselszej, luźnej.

Pamiętaj tylko, by czcionka była czytelna. Czasami nie warto przesadzać, bo wpis stanie się nieczytelny i użytkownicy nawet nie będą mieli ochoty próbować rozwiązywać trudnych rebusów w postaci czcionek, a takie niestety też się znajdują. Jeśli nie jesteś pewien, czy ktoś będzie w stanie płynnie, bezproblemowo przeczytać wpis, to przed jego dodaniem poproś jakąś bliską Ci osobę o sprawdzenie, czy jest w stanie wygodnie przeczytać wpis. Jeśli dodasz rodzaj nieczytelnej czcionki, to niestety skończy się to zamknięciem Twojego profilu i utratą potencjalnych obserwatorów.

Przykłady czcionek na Instagramie

·      small caps font - ᴘʀᴢʏᴋłᴀᴅᴏᴡʏ ᴛᴇᴋsᴛ;

·      antrophobia font - ρяzукłα∂σωу тєкѕт;

·      buble font - ⓟⓡⓩⓨⓚłⓐⓓⓞⓦⓨ ⓣⓔⓚⓢⓣ;

·      invisible ink font - p҉r҉z҉y҉k҉ł҉a҉d҉o҉w҉y҉t҉e҉k҉s҉t҉;

·      double ink font - p҉҉r҉҉z҉҉y҉҉k҉҉ł҉҉a҉҉d҉҉o҉҉w҉҉y҉҉t҉҉e҉҉k҉҉s҉҉t҉҉);

·      manga font - 卩尺乙ㄚҜł卂ᗪㄖ山ㄚ ㄒ乇Ҝ丂ㄒ.

Zmiana czcionki na Instagramie - podsumowanie

Jak widać – czcionką można wyrazić swój profil i swoją osobę. Jeśli interesujesz się tematyką bliskiego wschodu, kulturą chińską czy mangą – wybierz czcionkę nawiązującą do tego stylu (czcionka oczywiście jest całkowicie Polska, jednak styl liter i wzornictwo nawiązuje tylko do stylu chińskiego). Jeśli dodajesz wpis wakacyjny znad wody to dobrym pomysłem będzie wybór czcionki bąbelkowej, wakacyjnej i nieco weselszej, luźnej. Pamiętaj, by długie wpisy dodawać przy pomocy prostej, czytelnej czcionki a te bardziej wyrafinowane użyj to podkreślenia jednego, dwóch słów czy wstępu wypowiedzi - by się wszystko wygodnie czytało.

Pamiętaj tylko, by czcionka była czytelna. Czasami nie warto przesadzać, bo wpis stanie się nieczytelny i użytkownicy nawet nie będą mieli ochoty próbować rozwiązywać trudnych rebusów w postaci czcionek, a takie niestety też się znajdują. Jeśli nie jesteś pewien, czy ktoś będzie w stanie płynnie, bezproblemowo przeczytać wpis, to przed jego dodaniem poproś jakąś bliską Ci osobę o sprawdzenie, czy jest w stanie wygodnie przeczytać wpis. Jeśli dodasz rodzaj nieczytelnej czcionki, to niestety skończy się to zamknięciem Twojego profilu i utratą potencjalnych obserwatorów.

Komentarze