-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Bliscy znajomi na Instagramie. Jak korzystać z tej funkcji?

Bliscy znajomi na Instagramie
Dzięki opcji "Bliscy znajomi", możesz ograniczyć widoczność swoich treści, udostępniając posty czy wideo wyłącznie wybranej grupie osób - twoich bliskich znajomych.

Instagram, popularna platforma społecznościowa, jakiś czas temu wprowadził funkcję, która zmieniła sposób, w jaki możemy dzielić się naszym życiem online. Dzięki opcji "Bliscy znajomi", możesz ograniczyć widoczność swoich treści, udostępniając posty czy wideo wyłącznie wybranej grupie osób - twoich bliskich znajomych. Ta nowa funkcja pozwala na stworzenie prywatnego kręgu odbiorców, z którymi chcesz się dzielić bardziej osobistymi momentami. Gdy korzystasz z tej funkcji, posty dla swoich bliskich znajomych są oznaczone białą gwiazdką wokół zdjęcia profilowego, co jest sygnałem, że treści są widoczne tylko dla wybranej grupy osób. Dzięki temu, będziesz mógł wprowadzić większą kontrolę nad tym, kto widzi Twoje treści, ciesząc się jednocześnie większą bliskością z grupą bliskich.

Kim są bliscy znajomi na Instagramie?

Bliscy znajomi na Instagramie to funkcja, która pozwala użytkownikom tworzyć specjalną listę wybranych obserwujących, z którymi chcą dzielić się ekskluzywnymi treściami. Gdy publikujesz InstaStory, możesz wybrać opcję udostępnienia go tylko osobom z listy bliskich znajomych. Osoby na tej liście nie wiedzą, kto jeszcze się na niej znajduje, ani nie są powiadamiane o tym, że zostały do niej dodane lub usunięte.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

 • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
 • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
 • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Jak działa ta funkcja?

Oto kilka kluczowych aspektów funkcji bliskich znajomych na Instagramie:

 1. Prywatność - ta funkcja jest przydatna, gdy chcesz udostępniać treści bardziej osobiste lub ekskluzywne mniejszej, bardziej zaufanej grupie obserwujących, zamiast wszystkim swoim obserwującym.

 2. Elastyczność - możesz w dowolnym momencie dodawać lub usuwać osoby z listy bliskich znajomych.

 3. Widoczność - historie udostępnione bliskim znajomym są oznaczone zielonym kręgiem, co odróżnia je od regularnych historii. Tylko Ty i osoby z listy bliskich znajomych widzą te historie.

 4. Brak powiadomień - użytkownicy nie otrzymują powiadomień o dodaniu lub usunięciu z listy bliskich znajomych.

 5. Kontrola - tylko Ty możesz zarządzać swoją listą bliskich znajomych i nikt inny nie może zobaczyć, kto jest na tej liście.

Ta funkcja jest szczególnie popularna wśród osób publicznych, influencerów oraz użytkowników, którzy chcą dzielić się bardziej osobistymi lub niszowymi treściami z ograniczoną grupą obserwujących.

Jak utworzyć listę bliskich znajomych na Instagramie?

 1. Wejdź w aplikację Instagram, a następnie przejdź na swój profil, klikając ikonę swoje zdjęcia profilowego, na dole ekranu.

 2. Kliknij w trzy poziome kreski, znajdujące się na górze, po prawej stronie ekranu.

 3. Wybierz opcję "bliscy znajomi". 

 4. Wybierz lub wyszukaj osoby, które chcesz dodać do listy.

Jak udostępnić relację dla bliskich znajomych?

 1.  Wejdź w aplikację Instagram i przejdź do funkcji relacji, tak, jak zawsze.

 2. Kiedy masz już gotowe do dodania stories, kliknij opcję"bliscy znajomi".

Jak dodać post dla grona bliskich znajomych?

W 2023 roku Instagram zadebiutował z nową opcją skierowaną do bliskich znajomych! Umożliwia ona publikowanie postów tylko dla wybranej grupy, zamiast dla wszystkich obserwujących. Jak to działa?

Otwórz aplikację Instagram i dotknij ikony plusa u dołu ekranu. Wybierz zdjęcia lub filmy, które chcesz opublikować, i kontynuuj. W miejscu, gdzie możesz dodać opis lub lokalizację, znajdziesz także sekcję „grupa odbiorców” – tutaj wybierz opcję „bliscy znajomi”. I to wszystko!

Bliscy znajomi na Instagramie – wszystko co musisz wiedzieć

Zróbmy przegląd zgromadzonej wiedzy, wskazując kluczowe punkty.

 • Funkcja bliskich znajomych na Instagramie jest doskonałym narzędziem, umożliwiającym dzielenie się wyjątkowymi momentami z naszego osobistego życia.

 • Pamiętaj, że to Ty masz pełną kontrolę nad tym, kto znajduje się na tej liście, z możliwością dodawania i usuwania osób w dowolnym momencie.

 • Choć nie ma sposobu, by dowiedzieć się, czy ktoś uznał Cię za bliskiego znajomego, możesz to zauważyć po zielonych obramowaniach na ich relacjach.

 • Warto pamiętać, że historie udostępniane bliskim znajomym są dostępne tylko przez 24 godziny.

 • Miej na uwadze, że udostępnianie treści bliskim znajomym nie gwarantuje, że nie zostaną one rozpowszechnione poza tym kręgiem, więc zawsze udostępniaj materiały, które nie mogą być wykorzystane przeciwko Tobie.

Komentarze