-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Jak stworzyć wyróżnione relacje na Instagramie?

Jak stworzyć wyróżnione relacje na Instagramie
W dynamicznym świecie social media, gdzie każdy piksel na ekranie ma znaczenie, stworzenie wyróżnionych stories na Instagramie może odmienić sposób, w jaki odbiorcy postrzegają Twoje konto.

Pomyśl o swoich wyróżnionych instastories jako o ekskluzywnej galerii, która prezentuje nie tylko treści, ale i charakter Twojej marki lub osobowości. Możesz dodać okładkę do każdej grupy wyróżnionych relacji, co uczyni je bardziej przyciągającymi i spójnymi. Korzystając z tej funkcji, możesz zmienić swoje konto w prawdziwą wizytówkę, która przyciąga i utrzymuje uwagę potencjalnych obserwatorów. Dzięki możliwości pogrupowania stories, możesz wybrać, które momenty są wystarczająco ważne, by znaleźć się na pierwszym planie Twojego profilu. Stworzenie okładek do wyróżnionych relacji to nie tylko kwestia estetyki, ale także skutecznej strategii marketingowej, która pozwala na lepsze zarządzanie tym, co chcesz przekazać swoim obserwatorom.

Czym są wyróżnione relacje na Instagramie?

Wyróżnione relacje na Instagramie to funkcja, która pozwala użytkownikom na trwałe wyeksponowanie wybranych historii (stories) na swoim profilu. Są one wyświetlane na górze profilu użytkownika i pozostają dostępne do oglądania dłużej niż standardowe 24 godziny, które obowiązują dla zwykłych relacji. Użytkownicy mogą tworzyć i personalizować różne zestawy wyróżnionych relacji, grupując je tematycznie lub według innych preferencji.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

 • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
 • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
 • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Czy warto tworzyć wyróżnione relacje na Instagramie?

Tworzenie wyróżnionych relacji na Instagramie może być bardzo wartościowe, szczególnie jeśli chcesz efektywnie komunikować się ze swoimi obserwatorami lub promować określony aspekt swojego życia, marki, czy działalności. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć tworzenie wyróżnionych relacji:

 • Długotrwała widoczność - w przeciwieństwie do zwykłych Historii, które znikają po 24 godzinach, wyróżnione relacje pozostają na Twoim profilu do czasu, aż zdecydujesz się je usunąć. To daje nowym obserwatorom możliwość zobaczenia ważnych momentów lub treści, które mogli przegapić.

 • Organizacja treści - możesz grupować Historie w tematyczne kolekcje, co ułatwia obserwatorom znalezienie treści, które ich najbardziej interesują. Na przykład, jeśli prowadzisz profil kulinarny, możesz mieć oddzielne wyróżnione relacje dla przepisów, recenzji restauracji, porad kulinarnych itp.

 • Budowanie marki i tożsamości - wyróżnione relacje pozwalają na lepsze przedstawienie Twojej marki lub osobowości. Możesz używać ich do prezentowania swoich wartości, misji lub po prostu aspektów swojego życia, które chcesz podkreślić.

 • Promocja produktów lub usług - jeśli prowadzisz działalność komercyjną, wyróżnione relacje mogą służyć jako stała platforma do prezentowania Twoich produktów lub usług.

 • Interakcja z obserwatorami - możesz wykorzystać wyróżnione relacje do udzielania odpowiedzi na często zadawane pytania, prezentowania opinii klientów, czy interakcji z obserwatorami.

 • Estetyka profilu - dzięki personalizacji okładek wyróżnionych relacji, możesz poprawić estetykę swojego profilu na Instagramie, czyniąc go bardziej atrakcyjnym i spójnym wizualnie.

Jak stworzyć wyróżnioną relację na Instagramie?

 1. Wejdź w aplikację Instagram, a następnie przejdź na swój profil.

 2. Kliknij ikonę plusa z podpisem "nowe" - znajduje się on pod BIO.

 3. Wybierz relacje. 

 4. Przejdź dalej.

 5. Teraz możesz edytować zdjęcie w tle i podpisać wyróżnione relacji, na przykład "Wakacje 2023".

 6. Dodaj. 

Jak edytować okładkę do wyróżnionej relacji na Instagramie?

 1. Wejdź w aplikację Instagram i przejdź na swój profil, klikając ikonę swojego zdjęcia profilowego w prawym dolnym rogu ekranu.

 2. Wybierz i kliknij na wyróżnione stories, gdzie chcesz edytować okładkę.

 3. Kliknij na trzy, poziome kropki w prawym, dolnym rogu ekranu. 

 4. Wybierz opcję "edytuj wyróżnioną relację".

 5. Następnie "edytuj zdjęcie w tle". 

 6. Wybierz nowe tło i zatwierdź. 

Komentarze