-20% z kuponem LATO20 dla zamówień powyżej 20 zł!

Jak zrobić stories na Instagramie?

Jak zrobić stories na Instagramie
Instagram Stories to dynamiczny sposób na udostępnianie momentów z naszego dnia, które są dostępne tylko przez 24 godziny.

Te krótkotrwałe aktualizacje nie pojawiają się na naszym profilu, ale są wyświetlane w sekcji Stories na górze strony głównej Instagrama. To idealne miejsce, aby dzielić się tym, co dzieje się "tu i teraz".

Aby tworzyć ciekawe i angażujące Stories, nie potrzebujemy specjalistycznych umiejętności ani narzędzi. Wystarczy skorzystać ze standardowych elementów dostępnych w aplikacji. Możemy dodawać tekst, naklejki, filtry i wiele innych elementów, które pomogą nam opowiedzieć naszą historię w atrakcyjny sposób.

Jednak, aby w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories, musimy zrozumieć, jak działa ta funkcja i jak ją najefektywniej wykorzystać. W tym artykule podzielimy się z Wami naszymi najlepszymi wskazówkami i trikami, które pomogą Wam stworzyć profesjonalne i angażujące Instagram Stories.

Jak zrobić stories na Instagramie

Stworzenie angażujących Instagram Stories nie musi być skomplikowane. Pierwszym krokiem jest naciśnięcie przycisku nagrywania w aplikacji. Aby zrobić zoom in, trzymając wciąż wciśnięty przycisk nagrywania, użyj tego samego palca by przesunąć go do góry. Przesunięcie palca w dół pozwoli Ci zrobić zoom out. Pamiętaj tylko, że jeśli oderwiesz palec od przycisku nagrywania, nagrywanie zostanie zatrzymane.

Następnie, możesz urozmaicić swoje Stories, dodając do nich różne elementy. Możliwości są tutaj niemal nieograniczone. Możesz na przykład wykorzystać narzędzie Canva, które jest bezkonkurencyjnym narzędziem do tworzenia podstawowych grafik. Dzięki niemu, z jednego zdjęcia możesz zrobić PRO Story. Warto zainwestować w wersję PRO, która pozwala na tworzenie relacji na naprawdę wysokim poziomie.

Instagram Stories to także doskonałe narzędzie do dzielenia się z innymi tym, co dzieje się "tu i teraz". Możesz opowiadać historie ze swojego życia, a jeśli prowadzisz profil marki, możesz dzielić się z innymi życiem firmy, ciekawymi wydarzeniami branżowymi czy informować o aktualnych promocjach czy wydarzeniach.

Warto pamiętać, że Instagram Stories są dostępne tylko przez 24 godziny od momentu ich udostępnienia. Nie pojawiają się one na profilu użytkownika, lecz wyłącznie w sekcji stories. 

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

  • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
  • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
  • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Co to jest Instastory?

Instastory to dynamiczna funkcja Instagrama, która pozwala użytkownikom na szybkie udostępnianie zdjęć, filmów lub wiadomości bez konieczności tworzenia standardowego posta. Każda historia jest dostępna przez 24 godziny od momentu jej udostępnienia i nie pojawia się na profilu użytkownika, ale wyłącznie w sekcji stories. Po upływie tego czasu, historia znika, chyba że użytkownik zdecyduje się ją zachować w swoim archiwum.

Instastory to doskonałe narzędzie do dzielenia się tym, co dzieje się "tu i teraz". Użytkownicy mogą opowiadać historie ze swojego życia, a jeśli prowadzą profil marki, mogą dzielić się z innymi życiem firmy, ciekawymi wydarzeniami branżowymi czy informować o aktualnych promocjach czy wydarzeniach.

Funkcja Instastory zyskała na popularności i obecnie korzysta z niej ponad 500 milionów użytkowników dziennie. Dzięki temu, Instastory stało się jednym z najbardziej angażujących formatów w social media.

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, czy prowadzisz profil firmowy, warto zrozumieć i wykorzystać potencjał, jaki niesie ze sobą Instastory. Istnieją narzędzia, takie jak Story Art, które oferują szeroki wybór szablonów i pomagają tworzyć atrakcyjne, spersonalizowane InstaStories.

W kolejnej części artykułu opowiemy o najlepszych praktykach i strategiach, które pomogą Ci w tworzeniu efektywnych InstaStories.

Utworzenie nowego Insta Story

Tworzenie nowego Insta Story jest prostym i intuicyjnym procesem. Wystarczy kilka kroków, aby udostępnić swoje zdjęcia, filmy lub myśli z innymi. Poniżej omówimy, jak dodać materiały i korzystać z filtrów oraz efektów.

Dołączenie zdjęć i filmów

Aby dodać nowe Insta Story, kliknij swoje zdjęcie profilowe podpisane "Twoja relacja". Pojawi się panel, który przypomina aparat. W podstawowej opcji możesz zrobić zdjęcie z kamery przedniej lub tylnej, lub wideo, po prostu klikając biały przycisk. Masz do wyboru różne opcje, takie jak lampa błyskowa czy zabawne filtry na twarz. Po wykonaniu Insta Story możesz skorzystać z dodatkowych opcji. Jeśli chcesz dodać już istniejące materiały, wybierz je z galerii swojego telefonu.

Pamiętaj: niektóre relacje mogą być na tyle dobre, że chciałbyś je zapisać, aby wykorzystać później. Jest na to opcja - możesz zapisywać automatycznie zdjęcia i filmy w telefonie, kiedy dodasz je do relacji. Wystarczy wejść w ustawienia (ikona koła zębatego w lewym górnym rogu), wybrać opcję "Kamera" i zaznaczyć "Zapisz udostępnione zdjęcia".

Używanie filtrów i efektów

Instagram oferuje szeroką gamę filtrów i efektów, które możesz wykorzystać, aby urozmaicić swoje Insta Stories. Jeżeli używasz określonego filtra nagrywając filmy i robiąc zdjęcia bezpośrednio na stories, ale tym razem o tym zapomniałeś, nie ma problemu! Filtry możesz również dodać już po zrobieniu zdjęcia lub nagraniu filmu.

Dodatkowo, masz dostęp do wielu naklejek, takich jak lokalizacja, wzmianka, hashtag, datek, gif, muzyka, godzina, ankieta, pytania, odliczanie, reakcja, quiz, temperatura, zdjęcie, emoji i wiele innych.

Jeśli chcesz dodać efekty AR, możesz to zrobić klikając na ikonę efektów, która znajduje się na dole ekranu. Po uruchomieniu któregokolwiek efektu będziesz miała dostęp do kolejnych pokładów, w których poukładane są filtry. Twoim zadaniem jest stworzenie swojego indywidualnego katalogu efektów, który idealnie współgra i wspiera Twój przekaz na Instagramie.

Pamiętaj: Jeśli dany efekt spodoba Ci się tak bardzo, że zapragniesz go użyć to koniecznie, od razu zapisz ten efekt na swoim Instagramie. Tak zapisany efekt dołączy do Twojego podręcznego paska efektów i będziesz mieć go zawsze pod ręką.

Dodawanie tekstów i naklejek

W kontekście Instagram Stories, tekst i naklejki to nieodzowne elementy, które sprawiają, że nasze relacje są bardziej angażujące i wyjątkowe. W tej sekcji omówimy, w jaki sposób możemy dodać tekst do naszych relacji i jak skorzystać z różnorodnych naklejek dostępnych na Instagramie.

Dodawanie tekstu

Po wykonaniu zdjęcia lub wybraniu jednego z galerii, możemy dodać do niego tekst. Wbudowany edytor pozwala nam na dodanie napisów, zmianę czcionek, kolorów, a także zamieszczenie ankiet. Każde zdjęcie możemy także wzbogacić o filtr, zmieniając jego kolor. Jeśli chcemy przygotować relację opartą na tekście, a nie na zdjęciu lub filmie, możemy wybrać dla tekstu kolorowe tło gradientu, korzystając z funkcji Utwórz znajdującej się u dołu ekranu. Wystarczy wpisać jedno słowo, następnie wpisać inne i zmienić jego kolor. Następnie ułożymy jedno słowo na drugim, aby powstał efekt cienia.

Używanie naklejek i emotikon

Naklejki w relacjach na Instagramie zwiększają atrakcyjność naszych postów. Możemy z nich korzystać na wiele sposobów. Pisaki to narzędzia umożliwiające rysowanie czy zmianę koloru całego pola relacji. Kreator tekstu pozwala na wybór kilku różnych fontów, zmianę koloru naszego napisu czy dodanie mu tła. Dodając naklejkę do wideo instastories, wystarczy przytrzymać ją palcem przez chwilę, co otworzy tryb przypinania. Możemy przewijać dowolnie swoją stories i przypiąć w wybrane miejsce naklejkę.

Naklejki nastroju lub emoji pozwalają pokazać, jak się czujemy. Jeżeli chcemy pokazać swoje uczucia w czasie rzeczywistym, możemy dodać naklejkę z selfie. Instagram oferuje bardzo dużo elementów, które pozwalają uatrakcyjnić przekaz, ale warto zadbać też o personalizowane naklejki. Dzięki wykorzystaniu brandowych naklejek możemy zwiększać świadomość marki i tworzyć spójne InstaStories.

Personalizowanie stories Instagram

Personalizowanie Instagram Stories to najważniejszy krok, który pozwoli Ci na wyróżnienie się wśród innych. Pozwala na dodawanie własnej, indywidualnej nuty do Twoich relacji i sprawia, że są one bardziej atrakcyjne dla odbiorców.

Dodawanie muzyki

Instagram oferuje funkcję dodawania muzyki do Twoich stories. Sekcja "muzyka" jest miejscem, gdzie możesz dobierać utwory do publikowanych na stories filmów lub zdjęć bez narażania się na ryzyko, że Instagram zablokuje relację z powodu wykorzystania popularnej muzyki w tle. Warto zwrócić uwagę, że muzyka jest jednym z najważniejszych elementów, które pozwalają na uatrakcyjnić przekaz i nadać mu odpowiednią atmosferę. Pamiętaj jednak, aby dobrze dobrać muzykę do tematyki Twojej relacji.

Używanie narzędzi rysowania

Instagram Stories oferuje również różnego rodzaju narzędzia do rysowania, które umożliwiają personalizację Twoich relacji. Przykładem mogą być pisaki, które umożliwiają rysowanie czy zmianę koloru całego pola relacji. Poprzez zastosowanie tych narzędzi, możesz tworzyć oryginalne i kreatywne relacje, które z pewnością przyciągną uwagę Twoich obserwatorów.

Używając narzędzi rysowania, możesz na przykład stworzyć efekt tęczowego gradientu w całym tekście. To wymaga użycia obu rąk i odrobiny praktyki, ale efekt jest naprawdę warty tego wysiłku. Innym ciekawym trickiem jest użycie pędzla do malowania i zamazanie całego ekranu wybranym kolorem, a potem odsłanianie wybranych fragmentów za pomocą gumki. To pozwala na stworzenie unikalnych i interesujących efektów wizualnych na Twoich relacjach.

Pamiętajcie, że personalizowanie Instagram Stories to nie tylko dodawanie muzyki czy rysowanie. To również wykorzystanie różnorodnych filtrów, efektów, naklejek czy napisów. Wszystko to składa się na stworzenie unikalnych i ciekawych relacji, które przyciągną uwagę Twoich obserwatorów i pozwolą Ci wyróżnić się na tle innych.

Edytowanie i ulepszanie Insta Story

Po stworzeniu Insta Story, istnieje wiele opcji, które pozwalają nam na edycję i ulepszanie naszych relacji, aby jeszcze bardziej wyróżnić się na tle konkurencji. Te narzędzia pomagają w tworzeniu atrakcyjnych i angażujących postów, które przyciągną uwagę naszych obserwujących.

Przycinanie i obracanie

Zdjęcia i filmy, które dodajemy do naszych Insta Stories, często wymagają drobnych poprawek, takich jak przycięcie czy obrócenie. Instagram oferuje możliwość przycinania naszych materiałów bezpośrednio w aplikacji. Możemy zdecydować, która część zdjęcia lub filmu zostanie pokazana, a która zostanie pominięta. Dodatkowo, jeżeli film jest za długi, możemy go podzielić na kilka fragmentów, które zostaną wyświetlone jedno po drugim. Jeżeli natomiast chcemy obrócić nasze zdjęcie lub film, możemy to zrobić przesuwając palcem w górę lub w dół.

Ustawianie czasu trwania

Każde Insta Story jest dostępne przez 24 godziny od momentu publikacji. Czas ten nie jest jednak ustalony i możemy zdecydować, że nasze relacje będą dostępne przez krótszy lub dłuższy czas. Jeżeli chcemy, aby nasze relacje były dostępne dłużej, możemy dodać je do wyróżnionej relacji. W ten sposób, nasze Insta Stories nie znikną po 24 godzinach, a zostaną usunięte dopiero wtedy, kiedy zdecydujemy, że chcemy to zrobić. Jeżeli natomiast chcemy, aby nasze relacje były dostępne krócej, możemy skorzystać z funkcji archiwizowania, która pozwala na ukrycie naszych relacji przed innymi użytkownikami.

Pamiętajmy, że Instagram oferuje wiele narzędzi, które pomagają w tworzeniu atrakcyjnych i spersonalizowanych Insta Stories. Własne relacje mogą stać się unikalnym i kreatywnym sposobem na pokazanie naszej osobowości, dzielenie się naszymi doświadczeniami i interakcję z naszymi obserwującymi.

Udostępnianie Instagram Stories

Rozpocznijmy od tego, że Instagram Stories to materiały dostępne w aplikacji przez 24 godziny od momentu ich udostępnienia. Nie pojawiają się one na profilu użytkownika, lecz wyłącznie w sekcji stories. Dzięki nim, możemy dzielić się z innymi tym, co dzieje się "tu i teraz", opowiadając historie ze swojego życia, czy też - w przypadku profilu marki - informować o aktualnych promocjach czy wydarzeniach.

Instagram Stories zyskały ogromną popularność i aprobatę wśród użytkowników, niemal od razu po ich wprowadzeniu w 2016 roku. Są to zdjęcia lub krótkie filmiki, które są widoczne dla wszystkich obserwatorów przez 24 godziny. Po upływie tego czasu, nikt nie może ponownie odtworzyć udostępnionego przez nas materiału.

Jeśli natomiast chcemy, aby nasze relacje były dostępne dla użytkowników po upływie doby, możemy je zapisać w archiwum. Dzięki temu, dodane przez nas Instagram Stories nie znikną, a my będziemy mogli wrócić do nich w dowolnym momencie. Instagram udostępnia nawet "kalendarz relacji", w którym sprawdzimy, jakie stories opublikowaliśmy w konkretnym dniu.

Istnieje również możliwość udostępnienia naszych stories na dłużej niż przez 24 godziny, bez burzenia wyglądu naszego profilu. Wystarczy skorzystać z funkcji wyróżnionych relacji. Pozwala to na utworzenie specjalnej sekcji na naszym profilu, gdzie będziemy mogli umieścić najważniejsze dla nas stories.

Jak zrobić wyróżnione Insta Stories?

Wyróżnione Insta Stories to niezwykle efektywny sposób na pokazanie najważniejszych lub najbardziej interesujących momentów, które chcemy zachować na naszym profilu dłużej niż 24 godziny. Są one wyświetlane na naszym profilu, bezpośrednio pod naszą biografią, co czyni je idealnym miejscem do promowania ważnych treści.

Tworzenie wyróżnionych Insta Stories jest proste. Po pierwsze, musimy stworzyć Insta Story. Możemy to zrobić, klikając na nasze zdjęcie profilowe i dodając nowe zdjęcie lub film. Następnie, po udostępnieniu naszej relacji, możemy ją dodać do wyróżnionych. Aby to zrobić, klikamy na ikonę serduszka pod naszą relacją i wybieramy opcję "Dodaj do wyróżnionych".

Ale to nie wszystko. Chcemy, aby nasze wyróżnione Insta Stories były nie tylko interesujące, ale także dobrze wyglądały. Dlatego ważne jest, aby stworzyć spójne okładki do naszych wyróżnionych relacji. Możemy to zrobić za pomocą różnych narzędzi, takich jak Canva, Adobe Spark Post lub Illustrator. Warto pamiętać, że dobrze zaprojektowane okładki pomagają w budowaniu spójnego wizerunku marki.

Insta Stories są potężnym narzędziem, które pozwala na dzielenie się z innymi tym, co dzieje się "tu i teraz", opowiadanie historii ze swojego życia, czy informowanie o aktualnych promocjach czy wydarzeniach. 

Pomocne aplikacje do Instastories

Tworzenie angażujących Instastories może być o wiele łatwiejsze z odpowiednimi narzędziami. Istnieje wiele aplikacji, które mogą pomóc w tworzeniu atrakcyjnych i spersonalizowanych relacji na Instagramie.

Story Art to jedno z takich narzędzi. Zawiera ponad 60 spójnych kolekcji, które umożliwiają tworzenie nie tylko statycznych materiałów Instastories, ale również animowanych, wideo czy okładek do wyróżnionych relacji. Co ważne, Story Art oferuje możliwość tworzenia własnych, dostosowanych do preferencji, szablonów.

Canva jest kolejną aplikacją, której warto używać do tworzenia Instagram Stories. Jest to bezkonkurencyjne narzędzie do tworzenia podstawowych grafik, doskonale sprawdzające się w kontekście tworzenia materiałów na Instagram Stories.

Jeżeli zależy nam na edycji zdjęć, warto zwrócić uwagę na VSCO oraz Lightroom. Oferują one duży wybór filtrów i presetów, chętnie wykorzystywanych przez marki i blogerów.

Jedną z najbardziej znanych i cenionych aplikacji jest Unfold. Znajduje się ona w czołówce i jest chętnie wykorzystywana przez influencerki i marketerów.

Warto pamiętać, że aplikacji do tworzenia atrakcyjnych relacji na Instagramie jest o wiele więcej. Każda z nich oferuje różne funkcje i możliwości, dzięki czemu możemy wybrać te, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom. W związku z tym, warto sprawdzać, testować i dobierać narzędzia najlepiej odpowiadające naszym oczekiwaniom i stylowi.

Podsumowanie i konkluzja

Stworzenie atrakcyjnych i spersonalizowanych Instagram Stories jest prostym i intuicyjnym procesem. Dzięki różnorodnym narzędziom, takim jak Story Art, Canva, VSCO, Lightroom i Unfold, mamy możliwość tworzenia unikalnych relacji, które wyróżniają się na tle konkurencji. Dodatkowo, funkcje takie jak tekst, naklejki, filtry i efekty AR pozwalają nam na dodawanie indywidualnej nuty do naszych relacji, co sprawia, że są one bardziej atrakcyjne dla naszych obserwujących. Wyróżnione Insta Stories to skuteczny sposób na promowanie ważnych treści, które są wyświetlane na naszym profilu, bezpośrednio pod naszą biografią. Pamiętajmy jednak, że spójność jest kluczem do sukcesu - zarówno w kontekście treści, jak i estetyki naszych relacji. Dzięki temu, nasze Instagram Stories będą nie tylko atrakcyjne, ale również skuteczne w budowaniu relacji z obserwującymi i promowaniu naszej marki lub profilu osobistego.

Komentarze