-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie?

Jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie
Instagram jest jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie, oferującym użytkownikom możliwość łatwego udostępniania zdjęć, filmów i relacji z codziennych aktywności.

Relacje, będące jednym z najnowszych dodatków do funkcji Instagrama, to narzędzie, które pozwala nam na dzielenie się momentami z naszego życia prywatnego i zawodowego. Jednakże nie wszyscy użytkownicy wiedzą, jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie.

Wielu z nas, zwłaszcza początkujących użytkowników, często zastanawia się, jak udostępnić relację na Instagramie. To pytanie pojawia się w wyszukiwarce Google niezwykle często, co skłoniło nas do napisania tego artykułu. Zmiany wprowadzone niedawno przez platformę w sposobie udostępniania treści, sprawiają, że odpowiedź na to pytanie jest teraz bardziej aktualna niż kiedykolwiek wcześniej.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zobaczyć interesującą relację na Instagramie i chciałeś ją pokazać swoim znajomym, ale nie wiedziałeś, jak to zrobić? Bez obaw, w tym artykule pomożemy Ci zrozumieć, jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie. To naprawdę proste, a nasze wskazówki sprawią, że stanie się to dla Ciebie jeszcze łatwiejsze. 

Jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie

Niektórzy z nas mogą nie wiedzieć, jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie. Dlatego dziś pokażemy Wam krok po kroku, jak to zrobić.

Krok 1: Otwórz aplikację Instagram

Na samym początku, oczywiście, musimy otworzyć aplikację Instagram na naszym urządzeniu.

Krok 2: Przejdź do profilu osoby, której relację chcesz udostępnić

Następnie musimy przejść do profilu osoby, której relację chcemy udostępnić. Możemy to zrobić, klikając na ikonę profilu tej osoby na naszym feedzie.

Krok 3: Przejdź do relacji

Po przejściu do profilu osoby, musimy przejść do sekcji „Relacje”. Sekcję „Relacje” znajdziemy na górze ekranu głównego aplikacji.

Krok 4: Wybierz relację do udostępnienia

Teraz musimy wybrać relację, którą chcemy udostępnić. Upewnijmy się, że wybrana relacja jest publiczna, ponieważ tylko takie relacje można udostępnić.

Krok 5: Kliknij na ikonę "Udostępnij" poniżej relacji

Po wybraniu relacji, musimy kliknąć na ikonę "Udostępnij", która znajduje się poniżej relacji. Zobaczymy wtedy okno dialogowe z informacjami o tym, jak bardzo ludzie lubią nasze posty i ile osób je obserwuje.

Krok 6: Wybierz docelowe miejsce, gdzie chcesz udostępnić relację

W tym kroku musimy wybrać, gdzie chcemy udostępnić wybraną relację. Możemy to zrobić, wybierając docelowe miejsce z listy dostępnych miejsc.

Krok 7: Potwierdź udostępnienie

Na koniec, musimy potwierdzić nasze działanie, klikając przycisk „Udostępnij”. Po kliknięciu tego przycisku, wybrana relacja zostanie udostępniona w wybranym przez nas miejscu.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

  • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
  • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
  • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Jak zobaczyć udostępnioną relację na swoim profilu

Po udostępnieniu relacji, istnieje kilka sposobów, aby sprawdzić, czy pojawiła się ona na naszym profilu. Pierwszy z nich to proste sprawdzenie naszej historii na Instagramie. Wystarczy przewinąć listę historii na górze ekranu, aż znajdziemy udostępnioną relację.

Inną metodą jest skorzystanie z opcji wyszukiwania na Instagramie. Możemy wyszukać relacje innych użytkowników, a potem sprawdzić, czy nasza udostępniona relacja pojawiła się w ich historiach.

Dodatkowo, jeśli ktoś udostępnił naszą relację, otrzymamy informacje o tym fakcie do naszej skrzynki oraz w panelu powiadomień. Możemy również sprawdzić, kto udostępnił naszą relację, przechodząc do naszego story i klikając w liczbę wyświetleń.

Udostępnianie relacji innych użytkowników może być świetnym sposobem na wzbogacenie naszego profilu o interesujący, autentyczny i różnorodny kontent. Może to pomóc w zwiększeniu zaangażowania naszych obserwujących oraz przyciągnięciu nowych użytkowników na nasz profil.

Kiedy nasi znajomi nagrają relację, na której się znajdujemy, naturalnie chcemy się nią pochwalić na naszym profilu! Udostępnianie takiej relacji jest bardzo proste. Wystarczy dotknąć ikony „Samolotu” (ikonki udostępniania), która znajduje się pod relacją, po prawej stronie ekranu.

Jak usunąć udostępnioną relację z profilu

Mimo, że udostępnianie relacji jest prostym i powszechnym działaniem, czasami możemy chcieć usunąć udostępnioną relację z naszego profilu. Może to wynikać z różnych przyczyn, takich jak błąd w udostępnianiu lub zmiana naszych preferencji. Oto jak to zrobić.

Po pierwsze, zaloguj się do swojego konta na Instagramie. Następnie, przejdź do swojego profilu klikając na ikonę użytkownika w prawym dolnym rogu ekranu. Znajdź udostępnioną relację, którą chcesz usunąć, przewijając listę historii na górze ekranu.

Kiedy znajdziesz relację, którą chcesz usunąć, kliknij na nią. Otworzy się okno ze szczegółami relacji. Znajdź i kliknij ikonę "Więcej opcji" (trzy kropki pionowo) w prawym górnym rogu ekranu. Na liście opcji, wybierz "Usuń".

Czy warto pamiętać, że usunięcie relacji jest nieodwracalne. Po usunięciu relacji nie będzie można jej przywrócić. Dlatego zawsze warto się dobrze zastanowić, zanim zdecydujesz się na usunięcie udostępnionej relacji.

Jeśli jednak zdecydujesz się na usunięcie relacji, potwierdź swoją decyzję klikając "Usuń" w oknie dialogowym, które pojawi się po wybraniu opcji "Usuń". Po potwierdzeniu relacja zniknie z twojego profilu.

Jak udostępnić czyjąś relacje na Insta, gdy nas oznaczono?

Udostępnianie relacji na Instagramie, w której ktoś nas oznaczył, jest o wiele prostsze. Kiedy jesteśmy oznaczeni w relacji, automatycznie otrzymujemy informację o tym w naszym czacie z tą osobą. W tej wiadomości znajduje się przycisk "Dodaj do relacji", który pozwala nam opublikować daną relację wraz z naszym komentarzem.

Istnieją dwa główne sposoby, aby umożliwić komuś udostępnienie naszej relacji na Instagramie.

  1. Oznaczenie osoby w relacji: Jeśli chcemy poinformować naszych obserwujących, z kim jesteśmy na zdjęciu, lub kto je wykonał, możemy oznaczyć daną osobę w relacji. Służy do tego znak małpki (@) i nazwa wybranego użytkownika Instagrama.

  2. Oznaczenie osoby w poście: Przed dodaniem zdjęcia lub filmu na profil, mamy możliwość oznaczenia wybranych osób. Ich nazwy pojawią się odbiorcom, gdy klikną na post.

Udostępnianie relacji innych na swoim Instagram Stories jest także doskonałym sposobem na poszerzenie swoich zasięgów. Oznaczenie w relacji czy w poście to nic innego jak darmowy content dla naszych obserwujących.

Kiedy zostajemy oznaczeni w relacji, do naszych wiadomości prywatnych (DM) trafia powiadomienie z przyciskiem umożliwiającym udostępnienie tej relacji bezpośrednio na naszym Instagram Stories. 

Jak zablokować możliwość udostępniania relacji?

W kontekście prywatności na Instagramie istnieją opcje ograniczania udostępniania relacji. Jeśli nie chcesz, żeby Twoje relacje były udostępniane przez innych, możesz skorzystać z opcji prywatności dostępnych na platformie.

Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcją:

  1. Kliknij niebieski plus (+) na Twoim zdjęciu profilowym.

  2. Wybierz Ustawienia w prawym górnym rogu ekranu (ikona koła zębatego).

Możesz także zmienić ustawienia prywatności swojego konta, aby ograniczyć możliwość udostępniania Twoich relacji przez innych. Możesz również zablokować konkretne osoby, które nie mają zgody na udostępnianie Twoich relacji. W przypadku, gdy ktoś udostępnia Twoje relacje bez Twojej zgody, możesz zgłosić to jako naruszenie zasad Instagrama.

Warto jednak pamiętać, że udostępnienie czyjejś relacji jest możliwe tylko w przypadku, gdy konto, na którym znajduje się dana relacja jest publiczne (czyli dostępne dla wszystkich) oraz, gdy właściciel danej relacji zezwala na ich dalsze udostępnianie. Ustawienia Instagrama automatycznie włączają tę opcję. Dlatego, jeżeli nie masz możliwości udostępnienia relacji z publicznego konta, oznacza to, że właściciel tego konta zablokował tę możliwość z premedytacją.

Relacje możemy także udostępniać, co jest przydatne w dwóch sytuacjach. Pierwsza z nich to moment, w którym znajomy nagrał relację, na której się znajdujemy. 

Dlaczego nie mogę udostępnić czyjejś relacji na Instagramie?

Udostępnienie czyjejś relacji na Instagramie jest możliwe tylko wtedy, gdy konto, na którym znajduje się dana relacja, jest publiczne. Oznacza to, że musi być dostępne dla wszystkich użytkowników Instagrama. W przeciwnym razie, udostępnienie relacji nie jest dozwolone.

Ważnym aspektem jest również to, czy właściciel relacji zezwala na jej dalsze udostępnianie. Domyślnie, ustawienia Instagrama automatycznie włączają tę opcję. Jeżeli jednak natrafisz na relację, której nie możesz udostępnić, mimo że konto, na którym się znajduje, jest publiczne, oznacza to, że właściciel tego konta celowo zablokował tę możliwość.

Aby móc udostępnić czyjąś relację, musisz najpierw ją wybrać. Możesz to zrobić, przeglądając swoją sekcję "Relacje" na górze ekranu głównego aplikacji lub klikając na ikonę profilu osoby, której relację chciałbyś udostępnić, na swoim feedzie. Następnie, upewnij się, że wybrana relacja jest publiczna, ponieważ tylko takie relacje można udostępnić.

Jeśli natomiast chodzi o udostępnianie relacji, w której ktoś nas oznaczył, proces jest znacznie prostszy. Kiedy zostaniemy oznaczeni w relacji, automatycznie otrzymujemy informację o tym w naszym czacie z tą osobą. W tej wiadomości znajduje się przycisk "Dodaj do relacji", który pozwala nam opublikować daną relację wraz z naszym komentarzem. 

Podsumowanie

Omówiliśmy, jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie. Podkreśliliśmy, że jest to możliwe tylko, gdy konto jest publiczne i właściciel relacji zezwala na jej udostępnianie. Wyjaśniliśmy, że aby udostępnić relację, należy ją wybrać z sekcji "Relacje" lub kliknąć na profil osoby, której relację chcemy udostępnić. Wspomnieliśmy także, że relacje, w których zostaliśmy oznaczeni, można łatwo udostępnić, klikając przycisk "Dodaj do relacji" w wiadomości z oznaczeniem. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Wam w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje Instagram.

Komentarze