-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Jak dodać ankietę na Instagramie? Funkcja Instagram Stories

Ankiety na Instagramie
Obecnie każda firma pragnie być bliżej swoich odbiorców, Instagram Stories z funkcją interaktywnych ankiet staje się ciekawym rozwiązaniem.

Obecnie każda firma pragnie być bliżej swoich odbiorców, Instagram Stories z funkcją interaktywnych ankiet staje się ciekawym rozwiązaniem. Jeśli chcesz zebrać opinie, poznać upodobania czy odczucia swojej społeczności, umieszczanie ankiet w swojej relacji na Instagramie to sposób, by trzymać rękę na pulsie. Kiedy odbiorca widzi ankietę na Twoim zdjęciu czy wideo, może natychmiastowo odpowiedzieć na pytanie, które chcesz zadać. To nie tylko zachęca do interakcji, ale także dostarcza cennych informacji, które mogą wpłynąć na Twoje dalsze działania marketingowe. Każdy komentarz czy odpowiedź jest bezpośrednim głosem klienta, a zastosowania tej funkcji są różnorodne – od prostego zbierania opinii, przez organizowanie konkursów, aż po testowanie nowych pomysłów w pierwszej kolejności wśród najbardziej zaangażowanych obserwatorów Twojego profilu.

Co to ankieta na Instagramie?

Ankieta na Instagramie to funkcja interaktywnej nakładki w ramach Instagram Stories, która pozwala użytkownikom zadawać pytania swoim obserwatorom i otrzymywać od nich odpowiedzi w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą stworzyć pytanie z dwoma opcjami odpowiedzi, a ich obserwatorzy mogą głosować na jedną z nich. Wyniki ankiety są widoczne dla osoby, która ją utworzyła, a czasami także dla uczestników, w zależności od ustawień prywatności. Ankieta na Instagramie jest popularnym narzędziem do angażowania obserwatorów i zdobywania informacji zwrotnej na różne tematy.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

 • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
 • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
 • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Jak dodać ankietę na Instagramie?

 1. Otwórz aplikację Instagram, a następnie kliknij ikonę plusa, znajdującą się na dole ekranu.

 2. Przejdź do funkcji relacji.

 3. Wybierz wideo/zdjęcie z biblioteki lub zrób je.

 4. Kiedy masz już coś wybrane, kliknij ikonę emotki lub przeciągnij palcem z dołu do góry, w ten sposób przejdziesz do sekcji wszystkich opcji oraz naklejek

 5. Wybierz sticker „Ankieta”

 6. Wpisz pytanie. Domyślne odpowiedzi to „Tak” i „Nie”, aby je zmienić naciśnij na nie i wpisz swoje własne

 7. Po ich wpisaniu ustaw je w dowolnym miejscu na ekranie, dokładnie tak samo jak np. emotikony.

 8. Aby sprawdzić odpowiedzi, wystarczy wejść w relacje.

Jak wykorzystać ankiety w Instagram Stories?

Ankiety w Instagram Stories mogą być wykorzystane w różnorodny sposób, zarówno dla celów osobistych, jak i biznesowych. Oto kilka pomysłów na ich efektywne wykorzystanie:

 • Zbieranie opinii - możesz pytać swoich obserwatorów o ich opinie na temat różnych tematów, od preferencji dotyczących Twoich produktów lub usług, po ogólne zainteresowania i preferencje.

 • Interakcja z obserwatorami - ankiety to świetny sposób na zwiększenie zaangażowania obserwatorów. Pytając ich o ich preferencje lub wybory, sprawiasz, że czują się bardziej zaangażowani w Twoją treść.

 • Badanie rynku - dla firm i marek ankiety mogą służyć jako narzędzie do szybkiego i niedrogiego badania rynku. Możesz na przykład testować reakcje na nowe pomysły produktów lub usług.

 • Rozrywka i zabawa - ankiety mogą być również używane w celach rozrywkowych, np. do zadawania zabawnych pytań, tworzenia quizów lub gier z obserwatorami.

 • Edukacja i świadomość - jeśli prowadzisz konto o tematyce edukacyjnej, możesz używać ankiet do edukowania obserwatorów na różne tematy, zadając pytania i udzielając odpowiedzi w swoich Stories.

 • Personalizacja treści - na podstawie odpowiedzi w ankietach możesz dostosowywać swoje przyszłe treści do preferencji i zainteresowań Twojej publiczności.

 • Promocje i oferty - firmy mogą używać ankiet do promowania nowych produktów lub ofert specjalnych, pytając obserwatorów, który produkt lub oferta ich najbardziej interesuje.

 • Zwiększenie widoczności - regularne używanie ankiet może zwiększyć Twoją widoczność w Instagram Stories, ponieważ algorytmy Instagrama często promują treści, które generują interakcje.

Real time marketing z funkcją ankiet

Real Time Marketing, wykorzystując funkcję ankiet na Instagramie, otwiera nowe możliwości dla marek i przedsiębiorstw, aby angażować swoją publiczność w dynamiczny i interaktywny sposób. W świecie, gdzie szybkość reakcji i aktualność treści są kluczowe, ankiety na Instagram Stories pozwalają firmom na bieżąco reagować na aktualne wydarzenia, trendy czy opinie konsumentów. Przykładowo, marka może natychmiastowo zareagować na ważne wydarzenie kulturalne lub społeczne, tworząc ankietę, która pozwala obserwatorom wyrazić swoje opinie lub uczestniczyć w dyskusji. To nie tylko zwiększa zaangażowanie i widoczność marki, ale także dostarcza cennych informacji na temat preferencji i zachowań konsumentów. Wykorzystując ankiety w realnym czasie, marki mogą tworzyć bardziej spersonalizowane i odpowiednie treści, które rezonują z aktualnymi zainteresowaniami ich publiczności.

Komentarze