-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Co to jest DM na Instagramie i jak z niego korzystać?

Co to jest DM na Instagramie
W dzisiejszych czasach, gdzie komunikacja online stała się nieodłącznym elementem naszego życia, Instagram oferuje funkcję DM, czyli Direct Message, która umożliwia wysyłanie prywatnych wiadomości.

Ta funkcja, podobna do Messengera, pozwala na bezpośredni i anonimowy kontakt z wybranym odbiorcą. Aby z niej skorzystać, wystarczy wejść w aplikację Instagram, wybrać ikonę DM i wybrać odbiorcę, do którego chcesz wysłać wiadomość.

DM na Instagramie to nie tylko prosty tekst, ale również możliwość wysyłania zdjęć, filmów czy linków, co czyni tę funkcję niezwykle wszechstronną. Jest to idealne narzędzie do utrzymywania kontaktów zarówno w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Dzięki DM, możesz sprawdzić, czy Twoja wiadomość została przeczytana, co jest szczególnie przydatne w szybkich i dynamicznych czatach na Instagramie. Korzystanie z DM to prosta i intuicyjna forma komunikacji, która otwiera nowe możliwości w interakcjach online.

Czym są DM na Instagramie?

DM na Instagramie to skrót od "Direct Message", czyli "prywatna wiadomość". Jest to funkcja umożliwiająca użytkownikom Instagrama wysyłanie prywatnych wiadomości bezpośrednio do innych użytkowników. Można za jej pomocą dzielić się zdjęciami, filmami, historiami, a także zwykłym tekstem. DM-y są często używane do prywatnych rozmów, negocjacji biznesowych, czy też po prostu do utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi i rodziną. Dodatkowo aplikacja umożliwia stworzenie grupy składającej się z kilku osób. Każdy z jej członków może aktywnie uczestniczyć w dyskusji.

Do wysyłania DM wykorzystuje się funkcję Instagram Direct. To rodzaj małej skrzynki pocztowej wewnątrz aplikacji. Można z niej korzystać na różnych urządzeniach, takich jak smartfony, tablety, laptopy czy komputery stacjonarne.

Ciekawostka: Funkcja wysyłania DM przez telefony i komputery została wprowadzona dopiero w kwietniu 2020 roku.

Aby otworzyć wiadomości na Instagramie, kliknij ikonkę papierowego samolotu, która znajduje się na drugim miejscu od prawej strony, w górnym rogu ekranu.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

 • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
 • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
 • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Jak wysłać DM na Instagramie?

 1. Na urządzeniu mobilnym – otwórz aplikację Instagram, a potem dotknij ikony papierowego samolotu, umieszczonej w prawym górnym rogu. Następnie naciśnij ikonę długopisu (również w prawym górnym rogu). Wybierz osobę, do której chcesz napisać. Jeżeli wcześniej z kimś prowadziłeś konwersację, jej nazwa pojawi się w sekcji „proponowani”. Aby rozpocząć rozmowę z nowym użytkownikiem, wprowadź jego nazwę użytkownika w polu „Szukaj…”. Pamiętaj, że możesz wysłać tę samą wiadomość do wielu osób jednocześnie. 

 2. Na komputerze – odwiedź stronę instagram.com i zaloguj się na swoje konto. Następnie kliknij na ikonę papierowego samolotu, która znajduje się jako druga od prawej strony, w górnym rogu. Ikonka pióra, o której była mowa wcześniej, znajduje się tym razem po lewej stronie, nad archiwalnymi wiadomościami. Wybierz, do kogo chcesz napisać, i zacznij pisać.

Co można wysyłać jako wiadomości na Instagramie?

W prywatnych wiadomościach (DM) na Instagramie można wysyłać różnorodne treści, w tym:

 • Tekstowe wiadomości - możesz pisać i wysyłać wiadomości tekstowe do innych użytkowników.

 • Zdjęcia i filmy - możesz wysyłać zdjęcia i filmy, zarówno te zapisane w galerii urządzenia, jak i wykonane bezpośrednio z poziomu aplikacji.

 • Relacje - możesz udostępniać historie z Twojego feedu lub z feedu innych użytkowników (o ile ich ustawienia prywatności na to pozwalają).

 • Posty z feedu - możesz przesłać posty z feedu Instagrama bezpośrednio do innych użytkowników w wiadomościach prywatnych.

 • Linki - możesz wysyłać linki do stron internetowych.

 • GIF-y - aplikacja umożliwia wysyłanie animowanych obrazków GIF.

 • Naklejki i emoji - możesz urozmaicić swoje wiadomości, używając różnych naklejek i emoji.

 • Ankiety i quizy - możesz wysyłać interaktywne ankiety i quizy.

 • Lokalizacje - możliwe jest udostępnianie lokalizacji.

 • Głosowe wiadomości - Instagram umożliwia również wysyłanie krótkich wiadomości głosowych.

 • Wideo rozmowy - możesz rozpoczynać rozmowy wideo z jednym lub kilkoma użytkownikami jednocześnie.

Pamiętaj, że wszystkie te funkcje są dostępne z zachowaniem prywatności i bezpieczeństwa rozmów, co oznacza, że treści te są widoczne tylko dla osób biorących udział w konwersacji.

Jak wysłać post lub relacje w DM?

 • Post – Pod każdym zdjęciem opublikowanym na Instagramie znajdziesz ikonę papierowego samolotu, umieszczoną tuż obok symbolu serca i ikony komentarza. Aby przesłać post, wystarczy dotknąć tej ikony, a potem wybrać osobę, której chcesz go wysłać.

 • Relacja – Gdy zobaczysz coś zabawnego w relacji na Instagramie i chcesz się tym podzielić z przyjacielem, nie musisz robić zrzutu ekranu i wysyłać go w osobnej wiadomości. Wystarczy, że klikniesz ikonę samolotu, która znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu

Jak usunąć wiadomość z Direct Message na Instagramie?

Możesz to zrobić zarówno korzystając z aplikacji, jak i przeglądarki internetowej. W aplikacji, aby to zrobić, otwórz ikonę papierowego samolotu, a potem przesuń palcem po konwersacji w lewo. Pojawią się dwie opcje: wyciszenie lub usunięcie rozmowy. Aby usunąć pojedynczą wiadomość musisz:

 1.  

  1. Otwórz konwersację, z której chcesz usunąć wiadomość.

  1. Przewiń przez konwersację, aby znaleźć wiadomość, którą chcesz usunąć.

  2. Dotknij i przytrzymaj wiadomość, aż pojawi się menu. W tym menu wybierz opcję „anuluj wysyłanie”. 

  3. Po wybraniu opcji usunięcia, Instagram zapyta, czy na pewno chcesz usunąć tę wiadomość. Potwierdź, aby ją trwale usunąć.

Jeżeli używasz przeglądarki, proces jest równie prosty. Wejdź w konwersację z wybranym użytkownikiem, a potem kliknij na symbol „i” w kółku. Zostaniesz przedstawiony z trzema opcjami: wstrzymanie powiadomień o wiadomościach, usunięcie konwersacji oraz zablokowanie użytkownika.

Wysyłanie DM jako kontakt z klientami Twojej marki

Firmowy profil na Instagramie to doskonała okazja do zdobywania nowych klientów. Coraz więcej osób korzysta z tego portalu społecznościowego, co sprawia, że jest to idealne miejsce do nawiązywania relacji z potencjalnymi klientami. Jednak jak skutecznie angażować się w rozmowy z nimi?

Po pierwsze, ważne jest, aby odpowiadać szybko i klarownie. Staraj się unikać błędów gramatycznych, językowych, interpunkcyjnych oraz ortograficznych. Pokażesz w ten sposób swój profesjonalizm i doświadczenie.

Aby być na bieżąco, skonfiguruj powiadomienia dla wiadomości na Instagramie. Możesz to zrobić w ustawieniach swojego telefonu, w sekcji „powiadomienia”. Dzięki temu nie przegapisz żadnej ważnej wiadomości od klientów.

Kolejnym krokiem jest wykorzystanie szybkich odpowiedzi na Instagramie. Jako przedsiębiorca musisz liczyć się z tym, że klienci często będą zadawać podobne pytania. Aby zaoszczędzić czas, włącz funkcję szybkich odpowiedzi, dostępną na koncie twórcy.

Ważne jest również, aby potwierdzać otrzymanie nowej wiadomości. Jest to szczególnie przydatne, gdy nie masz możliwości natychmiastowej odpowiedzi. Podziękuj klientowi za wiadomość i zapewnij, że jego zapytanie zostanie wkrótce rozpatrzone. To buduje zaufanie i pokazuje, że dbasz o każdego klienta.

Pamiętaj, że DM na Instagramie to nie tylko sposób na wysłanie wiadomości, ale również narzędzie do budowania trwałych relacji z klientami. Wykorzystaj to narzędzie mądrze, aby rozwijać swoją markę i zwiększać zaangażowanie klientów.

Komentarze