-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Jak dodać muzykę na Instagramie?

Jak dodać muzykę na Instagramie
Z pewnością zauważyliście, jak często natrafiamy na posty na Instagramie, rolki, stories, które są podkolorowane muzyką. Nie jest to przypadek.

Muzyka na Instagramie jest potężnym narzędziem, które przyciąga uwagę i zwiększa zaangażowanie. Ale jak dodać muzykę do swoich postów na Instagramie, czy to stories, feed, czy reels? Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wykonać odpowiednie kroki.

Były czasy, kiedy dodawanie muzyki do postów na Instagramie było wyzwaniem. Dziś, dzięki narzędziom takim jak Wave.video, możemy nie tylko wybrać muzykę z ogromnej biblioteki stockowej lub wolnych od tantiem klipów audio i efektów dźwiękowych, ale także przesłać i dodać własną muzykę. To daje nam elastyczność, aby dodać muzykę, która nie jest dostępna w bibliotece muzycznej Instagrama.

Z każdą aktualizacją, Instagram wzbogaca się o nowe funkcje, a jedną z najbardziej popularnych jest możliwość dodawania muzyki do Instagram stories i postów. Instagram pozwala nam wybierać z szerokiej gamy utworów i muzyki, a nawet oferuje opcję importowania utworów z innych aplikacji do streamingu muzyki, takich jak SoundCloud, Spotify czy Shazam. 

Jak dodać muzykę do postów na Instagramie?

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrozumieć, to to, że Instagram nie pozwala swoim użytkownikom na dodawanie muzyki bezpośrednio do postów. Można jedynie dodawać muzykę bezpośrednio z kolekcji Instagrama podczas wgrywania stories i reeli. Jeżeli chcesz dodać własną muzykę do filmu, a następnie opublikować go na Instagramie, musisz wcześniej edytować film. W tym celu pobierz pożądaną piosenkę, którą chcesz dodać i odpowiednio edytuj swój filmik.

Natomiast, jeżeli chodzi o dodawanie muzyki do stories i reeli, Instagram oferuje szeroki wybór utworów i muzyki. Oferuje również opcję importowania utworów z innych aplikacji do streamingu muzyki, takich jak SoundCloud, Spotify czy Shazam. To daje możliwość korzystania z bogatej bazy utworów, które mogą uczynić twoje posty bardziej atrakcyjnymi.

Instagram stale wprowadza nowe aktualizacje, które wzbogacają platformę o nowe funkcje. Jedną z takich popularnych funkcji jest możliwość dodawania muzyki do Instagram stories i postów. Jeżeli chciałbyś skorzystać z tej funkcji, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. W dalszej części tego przewodnika omówimy sposoby na dodawanie muzyki do postów i historii na Instagramie.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

  • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
  • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
  • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Dlaczego warto dodać muzykę do swoich postów?

Muzyka jest nieodłącznym elementem naszego życia, a dodawanie jej do postów na Instagramie, może znacząco podnieść atrakcyjność Twojego konta. Przyjrzyjmy się dlaczego warto dodać muzykę do swoich postów.

Dodawanie muzyki dodaje atrakcyjności do posta

Instagram jest miejscem, gdzie atrakcyjność Twojego konta jest kluczowa. Dodawanie muzyki do postów na Instagramie może znacząco zwiększyć zainteresowanie, które użytkownicy pokazują Twoim postom. Dowodem na to jest fakt, że dodawanie muzyki w relacjach na Instagramie trafiło do Polski kilka tygodni temu i ma swoje wierne grono fanów. Wybór odpowiedniego utworu może wzmocnić przekaz Twojego posta i sprawić, że użytkownicy zatrzymają się na nim na dłużej.

Muzyka pomaga w tworzeniu nastroju

Dodanie utworu muzycznego do posta na Instagramie może pomóc w tworzeniu określonego nastroju. Dzięki temu możliwe jest skupienie uwagi odbiorcy na konkretnym przekazie. W bibliotece muzycznej Instagrama dostępne są miliony utworów, które mogą zostać dostosowane do treści Twojego posta. Możliwość wyboru utworu zgodnego z nastrojem Twojego posta, może zwiększyć szanse na zainteresowanie odbiorcy i zwiększyć zaangażowanie.

Dodawanie muzyki do postów na Instagramie daje nam nieskończone możliwości wyrażenia siebie i naszej twórczości. Pamiętajmy jednak, że każdy utwór, który dodajemy, powinien być odpowiednio dobrany do treści, które prezentujemy. Niezależnie od tego, czy jest to post motywacyjny, instruktażowy, czy po prostu zabawny, odpowiednia muzyka może zrobić różnicę.

Jednak dodawanie muzyki do postów na Instagramie może być nieco skomplikowane, dlatego warto skorzystać z narzędzi takich jak Wave.video, które pozwalają na dodanie własnej muzyki do postów. Dzięki temu mamy większą kontrolę nad tym, jakie utwory dodajemy do naszych postów.

Jak dodać muzykę do Instagram Story

Dodawanie muzyki do Twojego Instagram Story jest prostym procesem, który zaczyna się od stuknięcia Twojego zdjęcia profilowego i wyboru opcji "Dodaj do relacji". Następnie wybierz zdjęcie lub film, który chcesz pokazać.

Gdy będziesz gotowy, aby dodać muzykę, stuknij ikonę naklejki u góry, przewiń w dół do naklejki muzycznej. Wyszukaj utwór, który chcesz dodać, wybierając gatunek, wykonawcę, album lub piosenkę. Po wybraniu naciśnij strzałkę, aby dodać go do swojej historii. To samo zrób z pozostałymi zdjęciami, do których chcesz dodać tę samą piosenkę.

Teraz wiesz, jak umieścić tę samą piosenkę na kilka relacji na Instagramie, a także umieścić muzykę na kilku zdjęciach na Instagramie. W ten sposób będziesz mógł dodać osobisty akcent do swoich historii i wyróżnić się wśród znajomych inną publikacją.

Jak dodać muzykę do postów wideo na Instagramie

Dodawanie muzyki do postów na Instagramie jest prostym procesem, który zaczyna się od wyboru zdjęcia lub filmu, a następnie dodania muzyki za pomocą naklejki muzycznej. Instagram oferuje wybór muzyki z własnej biblioteki audio, dostępną bezpośrednio z poziomu aplikacji. Dodawanie muzyki do postów czy historii jest bardzo łatwe. Oto wszystko, co musicie wiedzieć:

  1. Kliknij ikonę „Twoje Story” w lewym górnym rogu aplikacji.

  2. Nagraj wideo na samym Instagramie lub prześlij je z rolki aparatu.

  3. Dotknięcie opcji „Dodaj muzykę” otworzy bibliotekę muzyczną.

Biblioteka muzyczna zawiera zakładkę rekomendacji „Dla Ciebie” i zakładkę „Przeglądaj”, aby odkryć nową muzykę, której możesz użyć w swoim poście na Instagramie. Wybierz tor i odpowiednią część i gotowe.

Po dodaniu muzyki do postu na Instagramie możesz przesłać go, a pojawi się on w kanale Twoich obserwujących z wybraną muzyką. Podobnie jak filmy na Instagramie, widzowie mają możliwość wyciszenia muzyki przez dotknięcie ikony głośnika w prawym dolnym rogu.

Jeśli jeszcze nie otrzymałeś oficjalnej opcji dodawania muzyki do swoich postów, innym sposobem dodawania muzyki do posta na Instagramie jest za pomocą aplikacji do edycji wideo. Zamiast bezpośrednio polegać na bibliotece muzycznej Instagrama, możesz użyć innych aplikacji, aby dodać muzykę do swojego posta na Instagramie.

Jak dodać muzykę do Instagram Reels

Instagram wprowadził funkcję Reels w sierpniu 2020 roku. Jako że jest to stosunkowo nowa funkcja, Reels uznawane są za jeden z najprostszych sposobów publikowania treści na Instagramie, w tym muzyki.

Aby dodać muzykę do Reels na Instagramie, wykonaj następujące kroki:

  • Przejdź do aplikacji Instagram i utwórz nowy Reel.

  • Możesz dodać dowolne zdjęcia i filmy, ale pamiętaj, że długość Reels'a może wynosić tylko do 90 sekund.

  • Po dodaniu zdjęć i filmów kliknij ikonę muzyki po lewej stronie.

Jeżeli zapomnisz dodać muzykę przed nagraniem Reels, nie ma powodu do zmartwień. Instagram pozwala dodać muzykę przed lub po nagraniu Reels.

Dodawanie muzyki do postów na Instagramie jest doskonałym sposobem na zwiększenie zaangażowania odbiorców. Niezależnie od tego, czy są to Instagram Stories, Reels, posty wideo Feed czy filmy IGTV, muzyka może przyciągać uwagę odbiorców i zwiększać ich zaangażowanie.

Możemy zauważyć, jak często natrafiamy na posty na Instagramie, Reels, Stories itp. z muzyką. Wiele z tych treści zdobywa kliknięcia i wyświetlenia właśnie dzięki zniewalającej muzyce.

Dlatego właśnie podajemy ten przewodnik, aby pokazać, jak dodać muzykę do swoich postów na Instagramie: stories, feed i reels.

Komentarze