-20% z kuponem LATO20 dla zamówień powyżej 20 zł!

Jak zrobić rolkę na Instagramie?

Jak zrobić rolkę na Instagramie
Rolki na Instagramie to krótkie, dynamiczne klipy, które mogą zdziałać cuda dla widoczności i interakcji z użytkownikami.

Jeśli zastanawiacie się, jak zrobić rolkę na Instagramie, trafiliście we właściwe miejsce. Bezproblemowo zaplanujcie publikację swoich rolek na Instagramie na wielu kontach jednocześnie.

Aby stworzyć rolkę z dźwiękiem, wystarczy kliknąć kafel "Użyj dźwięku" i stworzyć swoje dzieło. Aby zrobić rolkę ze zdjęć, trzeba wejść w plusik umieszczony w górnym, prawym rogu, wybrać hasło "Rolka", a następnie kliknąć ikonkę umieszczoną w lewym, dolnym rogu. Następnie przejdziecie do zdjęć w swojej galerii i wybierzcie te, które mają być umieszczone w rolce.

Czy wiecie, że filmy na Instagramie generują aż 38% więcej zaangażowania niż statyczne posty? Dynamiczne video jest po prostu bardziej angażujące niż tekst. Obraz jest bardziej przyjazny niż tekst, bo nasz mózg nie musi aż tak się wysilać. Dlatego właśnie rolki, czyli proste video na Instagramie, to idealne narzędzie do promocji Twojej marki.

Jak zrobić rolkę na Instagramie?

Rolki na Instagramie są krótkimi, dynamicznymi klipami, które mogą znacznie zwiększyć widoczność Twojego profilu i interakcję z użytkownikami. Aby stworzyć taką rolkę, najpierw musisz kliknąć kafel "Użyj dźwięku". Następnie, możesz zacząć kreować swoje dzieło.

Jeśli chcesz stworzyć rolkę ze zdjęć, musisz wybrać opcję "Rolka" po naciśnięciu plusika w prawym górnym rogu. Kolejnym krokiem jest kliknięcie ikonki w lewym dolnym rogu, co przeniesie Cię do galerii zdjęć. Tam możesz wybrać te zdjęcia, które chciałbyś umieścić w rolce.

Ważne jest, aby pamiętać o sekcji "Reels" na profilu. Znajdują się tam wszystkie rolki, które opublikowałeś. Używanie hashtagów lub twórczych tagów w opisie rolki może znacznie zwiększyć jej widoczność wśród użytkowników.

Filmy na Instagramie generują aż 38% więcej zaangażowania niż statyczne posty. To dlatego rolki są tak efektywnym narzędziem do promocji Twojej marki. Oto kilka kroków, które mogą Ci pomóc w stworzeniu zasięgowej rolki:

  • Wybierz odpowiedni dźwięk dla swojej rolki.

  • Wybierz zdjęcia lub filmy, które chcesz umieścić w rolce.

  • Dodaj odpowiednie hasztagi i opisy.

Zapamiętaj, że większość użytkowników nagrywa filmy bezpośrednio w aplikacji Instagram lub używa istniejących filmów z galerii. Nie wszyscy wiedzą, że do rolki można dodawać zdjęcia.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

  • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
  • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
  • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Różnice pomiędzy Instagram Reels a Insta Stories

Instagram Reels i Insta Stories to dwa popularne formaty dzielenia się treściami na Instagramie, które choć podobne, mają kilka istotnych różnic. Chociaż oba formaty umożliwiają użytkownikom publikowanie krótkich filmów, istnieje kilka kluczowych różnic, które warto zrozumieć.

Podstawową różnicą jest czas trwania. Insta Stories są krótkimi, efemerycznymi klipami, które znikają po 24 godzinach. Mogą trwać do 15 sekund na klip. Z drugiej strony, Instagram Reels to filmy, które mogą trwać do 90 sekund. To daje twórcom więcej czasu na wyrażenie swojej kreatywności.

Następna różnica dotyczy umieszczenia na stronie profilowej. Reels są bardziej stałe i są wyświetlane na stronie profilowej użytkownika. Można je również udostępnić w feedzie, co zwiększa ich widoczność. W przeciwności do tego, Insta Stories nie są wyświetlane na stronie profilowej i znikają po 24 godzinach.

Ostatnia, ale nie mniej ważna różnica dotyczy sposobu udostępniania. Reels są bardziej skierowane na twórczość i udostępnianie treści, podczas gdy Stories służą bardziej do codziennych aktualizacji i szybkich udostępnień.

Warto zauważyć, że mimo tych różnic, oba formaty są skutecznymi narzędziami do zwiększania zaangażowania i budowania relacji z odbiorcami. Wybór między nimi zależy od celów i stylu danego użytkownika.

Dlaczego warto robić rolki na Instagramie?

Instagram Reels to potężne narzędzie, które może przynieść wiele korzyści dla Twojego profilu. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zacząć tworzyć rolki na Instagramie.

Pokazanie osobowości i twórczości

Rolki na Instagramie to idealne narzędzie do prezentowania swojej osobowości i twórczości. Za ich pomocą możemy pokazać prawdziwe oblicze naszej marki, dzielić się swoimi pasjami i umiejętnościami. Co więcej, według badań przeprowadzonych przez HubSpot filmy z ludzkimi twarzami generują o 41% więcej wyświetleń niż te bez ludzkich twarzy. Niezależnie czy jesteś artystą, projektantem wnętrz czy prowadzisz własny sklep internetowy - rolki to świetne miejsce do pokazania swojej pracy z najlepszej strony.

Zwiększenie zaangażowania obserwujących

Organizowanie konkursów i współpraca z innymi użytkownikami na Instagramie może pomóc Ci w zwiększeniu liczby obserwujących. Przygotowanie konkursu może zająć trochę czasu, ale pozytywne efekty przerosną Twoje oczekiwania. Przede wszystkim, konkursy przyciągają uwagę nowych obserwujących i zwiększają zasięgi Twoich postów. Wymyśl kreatywny konkurs, a odbiorcy będą chcieli wziąć w nim udział.

Wykorzystanie nowych funkcji Instagrama

Instagram Reels to nowa funkcja, która umożliwia użytkownikom nagranie od 3 do 60 sekund materiału wideo w pionowym formacie. Do utworzonego wideo można dodać ścieżkę dźwiękową, pola tekstowe, naklejki czy efekty - zarówno te zwykłe, jak i AR. To świetne narzędzie do pokazania swoim obserwatorom interesujących doświadczeń wideo. Ponadto, Instagram promuje rolki na każdym kroku, nawet dedykując rolkom całą stronę wyszukiwarki! Warto zatem skorzystać z tej możliwości i zacząć tworzyć swoje rolki na Instagramie.

Gdzie Wyświetlane są Instagram Reels?

Instagram Reels, znane również jako Rolki, są nowym typem treści na Instagramie, które są wyświetlane w kilku miejscach na platformie. To zdecydowanie więcej niż tylko kolejna zakładka w profilu użytkownika.

Najważniejszym miejscem, gdzie możemy znaleźć Rolki, jest karta Eksploruj. Tu, wideo nagrane za pomocą Instagram Reels, może zostać "odkryte" przez osoby, które jeszcze nie obserwują naszego profilu. Warto przypomnieć, że na stronie Explore wyświetlane są treści, które mogą potencjalnie zainteresować użytkownika.

Kolejnym miejscem, gdzie Rolki są wyświetlane, jest nowa zakładka Reels w profilu użytkownika. Możemy tam znaleźć wszystkie filmy, które zostały opublikowane przez danego użytkownika w formacie Reels.

Strony z hashtagami to kolejne miejsce, gdzie możemy znaleźć filmy Instagram Reels. Jeśli film został opublikowany z określonym hashtagiem, istnieje szansa, że zostanie wyświetlony na stronie tego hashtagu.

Rzecz jasna, dostępne statystyki dla Instagram Reels obejmują liczbę wyświetleń, polubień i komentarzy, ale brakuje informacji na temat wyświetleń z hashtagów. Mamy nadzieję, że to się wkrótce zmieni.

Na koniec, warto zauważyć, że udostępniane w ramach rolek treści wideo są oznaczone specjalną ikoną, która pojawia się w prawym górnym rogu opublikowanego filmu. To dodaje dodatkowej widoczności i pozwala użytkownikom łatwo zidentyfikować treści wideo utworzone za pomocą Instagram Reels.

Jak zrobić Instagram Reels?

Instagram Reels, znane również jako Rolki, są stosunkowo nowym formatem treści na platformie społecznościowej Instagram. Pojawiły się w Polsce pod koniec 2021 roku i szybko zdobyły dużą popularność.

Tworzenie Rolki na Instagramie jest proste i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Wszystko, czego potrzebujesz, to smartfon lub tablet - niezależnie czy z systemem Android, czy iOS.

Rolki można tworzyć bezpośrednio w aplikacji Instagram, co jest niezwykle wygodne. Można je nagrać od zera, dodając muzykę i efekty w edytorze. Jest też możliwość stworzenia i edycji Rolki w dowolnej zewnętrznej aplikacji, a następnie dodania już gotowego filmu na Instagram.

Jak dodać Rolkę na Instagramie? Przejdź do zakładki "Rolki", którą znajdziesz pod środkową ikoną w aplikacji. Następnie naciśnij ikonę aparatu w prawym górnym rogu.

Alternatywnie, jeśli posiadasz już gotowy film, który chciałbyś opublikować jako Rolkę, możesz go dodać do narzędzia Instagram Reels. Tylko pamiętaj, aby wcześniej zapisać plik w telefonie. W narzędziu Instagram Reels możesz dodać dodatkowe elementy, takie jak naklejki, teksty, efekty czy muzykę. Tak przygotowany materiał jest gotowy do publikacji.

Pamiętaj, że Rolki to krótkie klipy, które mogą przyciągnąć uwagę Twoich obserwatorów i pomóc Ci zdobyć nowych. Warto więc poświęcić chwilę na ich stworzenie.

Dlaczego warto publikować Instagram Reels?

Instagram Reels, czyli w naszym języku Rolki, to format, który zdobył serca polskich użytkowników od końca października 2021 roku. Ten fenomen krótkich, zaskakujących, a często nawet zabawnych treści, zdecydowanie zyskał na popularności. Co więcej, zdecydowanie one są obecnie preferowane przez algorytm Instagrama, który chętnie i w zwiększonej ilości pokazuje je użytkownikom aplikacji.

Tworzenie Rolki jest niezwykle wygodne i proste. Nie potrzebujesz do tego aparatu ani komputera – wystarczy smartfon albo tablet! Rolkę zrobisz na urządzeniu z Androidem oraz z systemem iOS. Nie ma też konieczności wydawania fortuny na profesjonalnych twórców treści wideo i kupowania drogiego sprzętu.

Zakres możliwości jest szeroki: od trzysekundowych do jednominutowych filmów. Rolki na Instagramie w założeniu mają być zabawne, lekkie i rozrywkowe. Ta nowa treść pojawia się w dwóch miejscach w profilu użytkowników – na głównej tablicy i w specjalnej zakładce Rolki.

Instagram wprowadził tę nową funkcję 5 sierpnia 2020 roku w 50 różnych krajach na całym świecie, w tym w Holandii. Od końca października 2021 roku opcja ta jest dostępna też dla polskich użytkowników.

W efekcie, Rolki to doskonały sposób na prezentację produktów, usług czy po prostu dobrej zabawy. Zatem, warto zastanowić się nad wykorzystaniem tego formatu w swojej strategii komunikacji na Instagramie.

Jak monitorować wyniki i zasięgi Reels na Instagramie?

Porozmawiajmy teraz o tym, jak skutecznie monitorować wyniki i zasięgi Rolki na Instagramie. Takie informacje mogą być niezwykle pomocne w zrozumieniu, co przyciąga uwagę naszych obserwatorów i jakie treści generują największe zaangażowanie. Pamiętajmy, że analiza tych danych jest kluczowa do tworzenia coraz lepszych i bardziej angażujących treści.

Obserwowanie liczby wyświetleń, polubień i komentarzy

Wśród dostępnych statystyk Instagram Reels, możemy obserwować liczbę wyświetleń, polubień i komentarzy. Te trzy czynniki są kluczowe dla oceny, jak dobrze nasza Rolka jest odbierana przez społeczność. Zwróćmy uwagę, że Reels, które mają dużą ilość komentarzy, polubień i udostępnień, mają większą szansę na pojawienie się na stronie głównej innych użytkowników.

Analiza czasu oglądania rolki

Kolejnym ważnym aspektem jest analiza czasu oglądania naszej Rolki. Im dłużej obserwatorzy oglądają nasz klip, tym więcej podobnych treści będzie im się wyświetlać. Dlatego warto dokładnie analizować, które fragmenty naszych Rolki są najbardziej angażujące i przyciągają uwagę widzów.

Przeglądanie statystyk w aplikacji Instagram

Zarówno liczba wyświetleń, polubień, komentarzy jak i czas oglądania Rolki można łatwo sprawdzić w aplikacji Instagram. Wystarczy przejść do zakładki "Statystyki" dostępnej na naszym profilu. Należy jednak pamiętać, że na razie brakuje tam informacji na temat wyświetleń z hashtagów. Mamy nadzieję, że Instagram doda tę funkcję w najbliższej przyszłości.

Podsumowując, monitorowanie wyników i zasięgów naszych Rolki na Instagramie jest niezwykle ważne. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć, co przyciąga uwagę naszych obserwatorów i jakie treści generują największe zaangażowanie. Pamiętajmy, że regularna analiza tych danych pozwoli nam tworzyć coraz lepsze i bardziej angażujące treści.

Podsumowanie i wnioski

Zrozumienie, jak tworzyć Rolki na Instagramie, to klucz do zwiększenia zasięgu i zaangażowania w sieci społecznościowej. To prosty proces, który nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Możemy tworzyć Rolki bezpośrednio w aplikacji Instagram, a następnie analizować ich wyniki, aby zrozumieć, co przyciąga uwagę naszych obserwatorów. Rolki są preferowane przez algorytm Instagrama, co oznacza, że mają większą szansę na pojawienie się na głównej tablicy użytkowników. Są one doskonałym narzędziem do prezentowania produktów i usług, a także zapewnienia rozrywki. Należy jednak pamiętać, że regularna analiza danych to klucz do tworzenia coraz lepszych i bardziej angażujących treści. Dzięki temu możemy zrozumieć, co działa, a co nie, i dostosować naszą strategię odpowiednio. 

Komentarze