-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Jak przypiąć post na Instagramie? Poradnik

Jak przypiąć post na Instagramie
W dynamicznie rozwijającym się świecie Instagrama, gdzie każde zdjęcie, film, czy nawet krótka rolka może stać się wizytówką Twojej cyfrowej tożsamości, zabezpieczenie konta nabiera nowego znaczenia.

Instagram, będąc platformą, która nieustannie wprowadza innowacje, oferuje użytkownikom coraz więcej narzędzi do personalizacji ich doświadczeń. Jedną z takich funkcji jest możliwość przypięcia ulubionych postów do swojego profilu. Czy to android, czy iOS, każdy użytkownik ma teraz dostęp do menu funkcji w postaci trzech kropek w prawym górnym rogu postu, pozwalającego na przypięcie maksymalnie trzech postów na górze swojego kanału. To, co kiedyś było zarezerwowane dla najnowszych treści, teraz może być Twoim świadomym wyborem. Czy to najlepsze posty, najbardziej angażujące filmy lub rolki, Instagram pozwala Ci teraz wybrać, co chcesz przypiąć do swojego profilu, dając Ci większą kontrolę nad tym, jak jesteś postrzegany w sieci.

Czy warto przypinać posty na Instagramie?

Tak, przypinanie postów na Instagramie może być wartościowe z kilku powodów:

 • Wyróżnienie ważnych treści - przypięte posty pozwalają na wyróżnienie najważniejszych lub najbardziej reprezentatywnych treści na Twoim profilu. To pierwsze, co zobaczą nowi obserwujący, odwiedzając Twoją stronę, co może pomóc w szybszym zrozumieniu, czym się zajmujesz lub co oferujesz.

 • Promocja ofert lub wydarzeń - jeśli prowadzisz działalność komercyjną lub organizujesz wydarzenia, przypięte posty mogą służyć jako łatwo dostępna reklama lub informacja o nadchodzących wydarzeniach, promocjach itp.

 • Zwiększenie zaangażowania - przypięte posty mogą zachęcić nowych obserwatorów do interakcji, np. poprzez polubienia, komentarze czy udostępnienia, co może zwiększyć ogólną widoczność Twojego profilu.

 • Kontrola pierwszego wrażenia - przypięte posty dają ci większą kontrolę nad tym, jak postrzegają Cię inni na Instagramie. Możesz wybrać posty, które najlepiej reprezentują Twój osobisty lub zawodowy wizerunek.

 • Długoterminowa widoczność ważnych postów - zamiast pozwalać, aby ważne posty zostały zepchnięte w dół feeda przez nowsze treści, przypinanie pozwala im pozostać widocznymi przez dłuższy czas.

Pamiętaj, że strategia wykorzystania przypiętych postów powinna być dostosowana do celów Twojej obecności na Instagramie, czy to osobistych, czy zawodowych. Regularne aktualizowanie przypiętych postów, aby odzwierciedlały one aktualne priorytety i osiągnięcia, również może być dobrym pomysłem.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

 • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
 • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
 • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Jak przypiąć post na Instagramie?

 1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu, klikając ikonę swojego zdjęcia profilowego, po prawej stronie na dole ekranu.

 2. Wybierz post, który chcesz przypiąć.

 3. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.

 4. Wybierz opcję z pinezką „przypnij w profilu”. 

Jak odpiąć post na Instagramie?

 1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu, klikając ikonę swojego zdjęcia profilowego, po prawej stronie na dole ekranu.

 2. Wybierz post, który chcesz odpiąć.

 3. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.

 4. Wybierz opcję z pinezką „odepnij z profilu”. 

Co warto wiedzieć o funkcji przypinania i odpinania postów na Instagramie?

 • Ograniczenie liczby przypiętych postów – Na Instagramie możesz przypiąć do trzech postów na swoim profilu. Oznacza to, że masz możliwość wybrania trzech postów, które będą umieszczone na szczycie Twojego profilu, powyżej pozostałych treści.

 • Przypięcie postów wideo – Możliwe jest przypięcie postu w formie filmu zarówno na Twoim profilu, jak i w sekcji Reels.

 • Zmiana wyboru przypiętych postów – W każdej chwili możesz zmienić, które posty są przypięte. Aby przypiąć nowy post, gdy wszystkie trzy miejsca są zajęte, musisz najpierw odpiąć jeden z aktualnych postów.

 • Znaczenie dla nowych obserwatorów – Przypięte posty są kluczowe dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają Twój profil, ponieważ to one są pierwszymi treściami, które zobaczą. Dlatego ważne jest, aby te posty dobrze reprezentowały to, co chcesz przekazać.

 • Brak zmiany w kolejności feedu – Przypięcie postu nie zmienia jego miejsca w feedzie Twoich obserwatorów. To znaczy, że post nie zostanie opublikowany ponownie ani nie pojawi się na szczycie ich strony głównej.

Jak wykorzystać przypięte posty na profilu marki? 

Przypięte posty na profilu marki na Instagramie mogą być wykorzystane w różnorodny i strategiczny sposób, aby zwiększyć zaangażowanie, promować produkty lub usługi, a także budować świadomość marki. Oto kilka pomysłów, jak można to zrobić:

 • Wyróżnienie bestsellerów lub nowości - jeśli Twoja marka regularnie wprowadza nowe produkty lub usługi, przypięcie postów o tych nowościach może pomóc w ich promocji. Podobnie, możesz wyróżnić posty dotyczące bestsellerów, aby nowi obserwatorzy szybko zobaczyli, co jest najpopularniejsze.

 • Promowanie ofert specjalnych i promocji - jeśli Twoja marka oferuje specjalne promocje, zniżki, czy wyprzedaże sezonowe, przypięcie postów na ten temat sprawi, że będą one bardziej widoczne dla odwiedzających Twój profil.

 • Prezentacja opinii klientów i recenzji - przypięcie postów z pozytywnymi opiniami i recenzjami klientów może być potężnym narzędziem budowania zaufania i wiarygodności marki.

 • Udostępnianie historii marki i wartości - przypięte posty mogą być wykorzystane do opowiadania historii Twojej marki, jej misji, wartości czy zaangażowania w społeczność. To pomaga budować głębszą relację z obserwatorami.

 • Edukacja i pokazy produktów - przypięte posty mogą służyć jako edukacyjne zasoby, pokazując, jak używać produktów lub usług, które oferujesz. Można tu umieścić poradniki, tutoriale, czy demonstracje.

 • Wyróżnienie ważnych wydarzeń: Jeśli Twoja marka uczestniczy w wydarzeniach branżowych, organizuje webinary czy inne wydarzenia, przypięcie postów na ten temat może zwiększyć świadomość i uczestnictwo.

 • Zapowiedzi i aktualizacje - przypięte posty mogą być używane do informowania o ważnych aktualizacjach, zmianach w ofercie, czy nadchodzących wydarzeniach związanych z Twoją marką.

 • Współprace i partnerstwa - jeśli Twoja marka współpracuje z innymi markami, influencerami czy organizacjami, przypięcie postów na ten temat może podkreślić te partnerstwa i zwiększyć ich widoczność.

Komentarze