-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Lokalizacja na Instagramie - jak ją dodać w postach?

Lokalizacja na Instagramie
Dodanie lokalizacji do wpisu, czy to zdjęcia czy filmu, otwiera przed Tobą nowe możliwości dotarcia do followersów, którzy mogą być zainteresowani tym, co masz do zaoferowania.

Umiejętność efektywnego wykorzystania dostępnych narzędzi staje się kluczowa dla zwiększenia widoczności każdego profilu, zwłaszcza gdy mowa o promowaniu twojej firmy na Instagramie. Dodanie lokalizacji do wpisu, czy to zdjęcia czy filmu, otwiera przed Tobą nowe możliwości dotarcia do followersów, którzy mogą być zainteresowani tym, co masz do zaoferowania. Serwis ten, będący w ścisłej symbiozie z Facebookiem, oferuje prostą metodę, by każdy wpis na Twoim koncie był bardziej dostępny i atrakcyjny dla potencjalnych klientów. Używając telefonu, możesz wybrać znacznik lokalizacji bezpośrednio po wykonaniu zdjęcia lub nagraniu wideo, co sprawia, że Twój content staje się bardziej relacyjny i łatwiejszy do odkrycia przez społeczność. Warto znać te metody, by umieścić swój profil na mapie Instagrama, zwiększając tym samym szansę na zaangażowanie i rozpoznawalność marki w sieci.

Czym jest lokalizacja na Instagramie?

Lokalizacja na Instagramie to funkcja, która pozwala użytkownikom dodawać informacje o miejscu, w którym zostało zrobione zdjęcie lub nagrany film. Można ją wykorzystać w postach na tablicy, w relacjach (stories) oraz w filmach na IGTV. Dodanie lokalizacji do posta na Instagramie może zwiększyć jego zasięg, ponieważ pozwala innym użytkownikom wyszukiwać treści według miejsc. Jest to szczególnie przydatne dla firm i miejsc publicznych, takich jak restauracje, sklepy, parki czy zabytki, ponieważ może przyciągnąć klientów zainteresowanych daną lokalizacją.

Instagram korzysta z danych geolokalizacyjnych dostarczanych przez urządzenia mobilne użytkowników oraz z bazy danych miejsc, aby umożliwić dodawanie lokalizacji. Użytkownicy mogą przeglądać posty z konkretnych lokalizacji, odwiedzając stronę profilową danej lokalizacji lub klikając na nazwę lokalizacji w poście.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

 • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
 • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
 • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Czy warto dodawać lokalizację do zdjęć na Instagramie?

Dodawanie lokalizacji do zdjęć na Instagramie może przynieść kilka korzyści, zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i dla firm czy marek. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć dodawanie lokalizacji do swoich postów:

 • Zwiększenie zasięgu i widoczności - dodanie lokalizacji może pomóc w dotarciu do szerszej grupy odbiorców. Instagram umożliwia użytkownikom przeglądanie postów według lokalizacji, co oznacza, że osoby zainteresowane danym miejscem mogą natknąć się na Twój post, nawet jeśli nie są Twoimi obserwującymi.

 • Promocja lokalnych biznesów - jeśli prowadzisz lokalny biznes, dodawanie lokalizacji do Twoich postów może przyciągnąć klientów z okolicy. Ludzie często szukają na Instagramie inspiracji dotyczących miejsc, które mogą odwiedzić, a widząc atrakcyjne zdjęcia z Twojego biznesu, mogą zdecydować się na wizytę.

 • Łączenie się z lokalną społecznością - dodawanie lokalizacji może pomóc w nawiązaniu kontaktu z innymi użytkownikami z tej samej okolicy. Jest to szczególnie przydatne dla twórców i influencerów, którzy chcą budować swoją społeczność wokół lokalnych wydarzeń, miejsc czy aktywności.

 • Ułatwienie odkrywania Twoich postów - lokalizacje działają jak tagi, ułatwiając odkrywanie Twoich postów. Dzięki temu osoby zainteresowane konkretnym miejscem mogą łatwiej znaleźć i zobaczyć Twój post.

 • Dodanie kontekstu do Twoich zdjęć - lokalizacja może dodać kontekst do Twoich zdjęć, opowiadając historię za pośrednictwem miejsca. To szczególnie ważne dla fotografów, podróżników czy osób, które chcą podzielić się swoimi doświadczeniami z konkretnych miejsc.

Jednak warto pamiętać o kwestiach prywatności – jeśli dodajesz lokalizacje do swoich postów, pamiętaj, że dzielisz się swoją lokalizacją z szeroką publicznością. W niektórych przypadkach, szczególnie jeśli chodzi o Twoje miejsce zamieszkania lub regularne miejsca pobytu, może być bezpieczniej pominąć tę informację.

Jak dodać lokalizację w postach na Instagramie?

 1. Wejdź w aplikację Instagram i kliknij ikonę plusa, znajdującą się na dole ekranu.

 2. Wybierz zdjęcia/filmy, które chcesz dodać i przejdź dalej. 

 3. Teraz możesz je obrobić lub przejść do kolejnego kroku.

 4. Kliknij opcję "dodaj lokalizację". Wybierz właściwe miejsce z listy lub je wyszukaj.

 5. Zatwierdź. 

Jak dodać lokalizację w Instagram Stories?

 1. Zrób relację tak, jak zawsze.

 2. Przed dodaniem, kliknij na ikonę uśmiechniętej naklejki, na gorze ekranu.

 3. Wybierz opcję lokalizacja.

 4. Wybierz odpowiednie miejsce z listy lub je wyszukaj. 

 5. Możesz dotknąć naklejki lokalizacji, aby zmienić jej kolor.

 6. Dodaj relację.

Jak wykorzystać lokalizację na Instagramie?

Wykorzystanie lokalizacji na Instagramie może różnić się w zależności od tego, czy jesteś osobą prywatną, marką, czy prowadzisz działalność biznesową. Oto kilka sposobów, jak różne grupy mogą wykorzystać tę funkcję:

Dla osób prywatnych

 1. Odkrywanie nowych miejsc - używając wyszukiwania po lokalizacji, możesz odkrywać nowe miejsca w swojej okolicy lub miejscach, które planujesz odwiedzić. To świetny sposób na znalezienie polecanych restauracji, atrakcji turystycznych czy ciekawych miejsc do fotografowania.

 2. Planowanie podróży - przeglądając posty z określonych lokalizacji, możesz zbierać inspiracje do miejsc, które warto odwiedzić podczas nadchodzących podróży. Możesz również znaleźć lokalne wydarzenia, kawiarnie, parki czy muzea.

 3. Łączenie się z lokalną społecznością - dodając lokalizację do swoich postów, możesz łączyć się z innymi użytkownikami z tej samej okolicy. To sposób na znalezienie osób o podobnych zainteresowaniach lub uczestniczenie w lokalnych wydarzeniach.

Dla marek i biznesów

 1. Promocja lokalizacji biznesowej - dodając lokalizację do postów, marki mogą promować swoją fizyczną lokalizację, co ułatwia potencjalnym klientom znalezienie ich biznesu. To szczególnie ważne dla restauracji, sklepów, salonów piękności itp.

 2. Zwiększenie zasięgu i zaangażowania - posty z lokalizacją często mają większy zasięg i generują większe zaangażowanie. Użytkownicy szukający postów z określonej lokalizacji mogą natknąć się na Twoje treści, co zwiększa widoczność marki.

 3. Targetowanie lokalnych klientów: - marki mogą wykorzystać lokalizacje, aby docierać do klientów w określonym obszarze geograficznym. Jest to szczególnie przydatne w kampaniach marketingowych skierowanych do mieszkańców danej okolicy czy miasta.

 4. Analiza konkurencji - obserwując, jakie posty publikują inne firmy w Twojej lokalizacji, możesz zyskać wgląd w lokalny rynek i strategie konkurencji. To może pomóc w dostosowaniu własnych strategii marketingowych.

Wskazówki ogólne dotyczące lokalizacji 

 • Używaj lokalizacji strategicznie - nie każdy post wymaga dodania lokalizacji. Rozważ, kiedy dodanie lokalizacji przyniesie wartość dodaną Twoim obserwującym lub pomoże w osiągnięciu celów biznesowych.

 • Prywatność - osoby prywatne powinny być świadome, że dodawanie lokalizacji do postów może ujawniać informacje o ich miejscu pobytu lub zwyczajach. Zawsze zastanów się nad konsekwencjami dodania konkretnej lokalizacji.

 • Interakcja z lokalizacją - zarówno marki, jak i użytkownicy indywidualni mogą interaktywnie korzystać z lokalizacji, komentując i lajkując posty innych użytkowników z tej samej lokalizacji, co może pomóc w budowaniu społeczności wokół określonych miejsc.

Wykorzystanie lokalizacji na Instagramie to potężne narzędzie, które może służyć różnym celom, od odkrywania i dzielenia się miejscami po budowanie marki i angażowanie lokalnych społeczności.

Komentarze