-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Jak zrobić wspólny post na Instagramie?

jak zrobić wspólny post na instagramie
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak podzielić się swoim ulubionym momentem z przyjacielem na Instagramie?

Czy chciałeś kiedyś stworzyć post, który byłby efektem wspólnej pracy, a nie tylko efektem kliknięcia przycisku "udostępnij"? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie.

W dzisiejszych czasach, kiedy media społecznościowe są nieodłączną częścią naszego życia, umiejętność tworzenia efektywnych i angażujących postów na Instagramie jest niezwykle cenna. W tym artykule pokażemy Ci, jak stworzyć wspólny post na Instagramie - niezależnie od tego, czy jesteś influencerem, małym przedsiębiorcą, czy po prostu chcesz podzielić się swoimi wspomnieniami z bliskimi. Przygotuj się na odkrycie nowych możliwości, które niesie ze sobą Instagram.

Czym jest współdzielony post na Instagramie? 

Współdzielony post na Instagramie to post, który został stworzony przez dwie lub więcej osób. Może to być zdjęcie, filmik lub historia, które zostały stworzone, edytowane i opublikowane przez kilka osób. Współdzielone posty są często wykorzystywane przez marki, influencerów czy celebrytów do promowania produktów, wydarzeń lub inicjatyw.

Współdzielenie postów na Instagramie pozwala na większą interakcję i zaangażowanie społeczności, ponieważ pozwala na łączenie sił, pomysłów i zasobów różnych osób. Może to również zwiększyć zasięg i widoczność postu, ponieważ jest on udostępniany na kontach wszystkich osób, które go współtworzyły.

Współdzielone posty mogą przyjmować różne formy, w zależności od celu i osób zaangażowanych. Mogą to być na przykład posty promujące wspólne wydarzenia, projekty lub kampanie, posty edukacyjne tworzone przez ekspertów z różnych dziedzin, czy po prostu posty tworzone dla zabawy przez grupę przyjaciół.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

 • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
 • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
 • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Dlaczego warto dodawać współdzielone posty na Instagramie? 

Współdzielone posty na Instagramie przynoszą wiele korzyści, zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i dla marek. Oto kilka z nich:

 • Większy zasięg i widoczność - kiedy kilka osób lub marek współtworzy i udostępnia post, zasięg tego postu jest znacznie większy. Każda osoba lub marka, która bierze udział, ma swoją unikalną grupę obserwujących, co oznacza, że post może dotrzeć do znacznie większej liczby osób.

 • Więcej zaangażowania - współdzielone posty często generują więcej komentarzy, polubień i udostępnień, ponieważ angażują społeczności wszystkich osób lub marek, które brały udział w tworzeniu postu.

 • Budowanie relacji - współtworzenie postów to świetny sposób na budowanie silnych relacji z innymi markami, influencerami lub użytkownikami. To może prowadzić do długoterminowych partnerstw i współpracy.

 • Dostarczanie wartości - wspólne posty często dostarczają więcej wartości dla obserwujących, ponieważ łączą różne perspektywy, umiejętności i doświadczenia. To może prowadzić do tworzenia bardziej interesujących i wartościowych treści.

 • Zwiększenie autentyczności - współdzielone posty mogą pomóc w budowaniu autentyczności marki lub profilu, pokazując, że jesteś otwarty na współpracę i dzielenie się swoją platformą z innymi.

O czym warto wiedzieć tworząc wspólny post na Instagramie?

Funkcja tworzenia wspólnych postów umożliwia umieszczenie tej samej treści na różnych profilach. Kluczowe jest jednak, aby właściciele kont wyrazili na to zgodę. Proces jest prosty - jeden z użytkowników wysyła zaproszenie do współtworzenia treści. Co istotne, strony mają równe prawa do edycji zdjęcia, tekstu i innych elementów postu. Wszystkie reakcje i udostępnienia są agregowane, co zwiększa szanse na większą interakcję i lepszy odbiór przez obserwujących.

Należy podkreślić, że ta funkcja jest niezwykle korzystna dla reklamodawców. Właściciele biznesów mogą w ten sposób zwiększać rozpoznawalność swojej marki. Nowoczesny marketing nie skupia się tylko na bezpośrednim wzroście i sprzedaży produktu, ale także na długoterminowych działaniach. Media społecznościowe są kluczowe dla sprzedaży, dlatego warto nie tylko korzystać z profili influencerów, ale także wykorzystywać ich zasięgi do budowania własnej marki.

Oczywiście, funkcja współtworzenia postów jest dostępna dla wszystkich użytkowników Instagrama. Możesz ją wykorzystać jako bardziej innowacyjny sposób oznaczania osoby, której dotyczy post. Nie możecie zdecydować, kto jako pierwszy opublikuje zdjęcie z wakacji? W takim przypadku skorzystajcie z tej funkcji i cieszcie się zwiększonym zasięgiem. Dzięki temu żaden z twórców nie traci, a wręcz zyskuje.

Jak stworzyć wspólny post na Instagramie?

 1. Wejdź w aplikację Instagram, a następnie kliknij na ikonkę „+”, znajdującą się na dole w środkowej części ekranu.

 2. Wybierz zdjęcia/filmy, które chcesz dodać i przejdź dalej. W tym kroku możesz edytować lub dodać filtry do wybranych przez siebie plików.

 3. Przejdź do dalej.

 4. Kliknij w opcję „oznacz osoby”, a następnie „zaproś współautorów”.

 5. Wpisz nazwy użytkownika/ów, których chcesz zaprosić do wspólnego postu.

 6. Kiedy masz już to za sobą kliknij „gotowe”. Teraz możesz dopieścić post i go udostępnić.

  jak stworzyć wspólny post na Instagramie

  jak dodać wspólny post na Instagramie

Komentarze