-20% z kuponem LATO20 dla zamówień powyżej 20 zł!

Jak sprawdzić polubione posty na Instagramie?

Jak sprawdzić polubione posty na Instagramie
W dzisiejszych czasach Instagram to platforma społecznościowa, którą nie da się zignorować. Codziennie przeglądamy, udostępniamy i lubimy różne posty.

Czasami jednak chcielibyśmy wrócić do polubionych postów, ale nie wiemy, jak to zrobić.

Instagram to miejsce, gdzie dzielimy się zdjęciami i filmami. Ale co, jeśli pewnego dnia zechcemy wrócić do tych ulubionych postów? Jak odnaleźć te specjalne momenty w gąszczu informacji? Jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić polubione posty na Instagramie, jesteśmy tutaj, aby pomóc.

W tym artykule pokażemy, jak sprawdzić polubione posty na Instagramie krok po kroku, korzystając z aplikacji mobilnej oraz wersji przeglądarkowej.

Jak sprawdzić polubione posty na Instagramie? Instrukcja krok po kroku

Instagram stanowi dzisiaj jedno z najważniejszych narzędzi komunikacji społecznej. Codziennie przeglądamy, udostępniamy i polubiamy różne posty. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak sprawdzić, które posty polubiliście? Oto prosty przewodnik, który pomoże Wam to zrobić.

Kroki do sprawdzenia polubionych postów na Instagramie:

 1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu. Możesz to zrobić, klikając zdjęcie profilowe znajdujące się w prawym dolnym rogu.

 2. Przejdź do zakładki swojego profilu na Instagramie i naciśnij ikonę trzech linii w prawym górnym rogu.

 3. Przewiń w dół, aż zobaczysz sekcję "Posty, które polubiłeś". Tutaj możesz zobaczyć swoje wcześniej polubione zdjęcia i filmy.

Ważne: Możesz zobaczyć około 300 ostatnio polubionych postów na Instagramie. Nie możesz jednak zobaczyć postów, które zostały później usunięte przez autora po polubieniu lub dodaniu do zakładek.

Pamiętajcie, że Instagram domyślnie zapisuje wszystkie Wasze polubione posty na Waszym koncie. Dzięki temu łatwo możecie wrócić do ulubionych postów w dowolnym momencie.

Instagram daje możliwość cofnięcia polubienia postów oraz sortowania polubionych zdjęć. Aby skorzystać z tych funkcji, wystarczy postępować zgodnie z powyższymi instrukcjami i eksplorować różne sekcje konta.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

 • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
 • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
 • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Jak cofnąć polubienia postów?

Czasami, po przemyśleniu, możemy zdecydować, że chcemy cofnąć polubienie danego posta. Instagram daje nam możliwość wykonania tego zadania.

Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do sekcji „Polubienia” (zgodnie ze wskazówkami z poprzedniej części artykułu).

 2. Zaznacz zdjęcia, które chcesz odlajkować (przytrzymując dłużej palec).

 3. Wybierz opcję „Cofnij polubienie” i potwierdź wybór.

Pamiętaj, że cofnięcie polubienia jest ostateczne i nie można go przywrócić, chyba że ponownie polubisz dany post.

Znaczenie polubień

Polubienia na Instagramie odgrywają ważną rolę. Mogą służyć jako źródło referencyjne, na przykład, gdy chcemy polecić znajomym interesujący profil, produkt czy miejsce. W erze mediów społecznościowych, gdzie treści są przewijane w ekspresowym tempie, łatwo przegapić coś ważnego. Dlatego wracanie do polubionych postów pozwala nam na spokojne przemyślenie i ponowne przetworzenie informacji.

Analiza polubień

Widok informacji dostępnych po rozwinięciu posta, który zebrał wiele reakcji i wzmianek, często przybiera wygląd „Polubione przez nazwa_użytkownika i inni”. „Inni” jest linkiem, który po kliknięciu przekierowuje do całkowitej liczby użytkowników, którzy polubili dany post. Technicznie rzecz biorąc, jest możliwe, aby ręcznie policzyć, ile post ma polubień – jednak w przypadku postów o wysokiej popularności, gdzie liczba reakcji sięga setek czy tysięcy, taka metoda staje się niepraktyczna i czasochłonna.

Jak sortować polubione posty na Instagramie?

Wśród wielu funkcji, które oferuje Instagram, istnieje możliwość sortowania i filtrowania polubionych postów. Domyślnie, posty są wyświetlane w kolejności od najnowszego do najstarszego. Ale co, jeśli chcemy odnaleźć starsze polubione posty? Zmiana sposobu sortowania może okazać się niezwykle pomocna.

Aby zmienić sposób sortowania polubionych postów na Instagramie, wystarczy kilka kroków. Po otwarciu aplikacji Instagram i przejściu do swojego profilu, kliknij ikonę profilową w prawym dolnym rogu, a następnie przejdź do sekcji „Polubienia”. W tym miejscu, nad listą polubionych postów, znajduje się opcja „Sortuj i filtruj”. Po kliknięciu w nią, można wybrać „Sortuj według” i następnie zmienić kolejność wyświetlania na od najstarszych do najnowszych.

Sortowanie polubionych postów jest nie tylko wygodne, ale również pozwala na łatwe odnalezienie konkretnych treści. Jeżeli szukasz postów wybranego autora, które polubiłeś, użyj opcji „Sortuj i filtruj”, a następnie wybierz „Autor”. W ten sposób, możesz przeglądać tylko posty od konkretnego użytkownika Instagrama, które wcześniej polubiłeś.

To nie wszystko, co oferuje Instagram. Możemy również filtrować nasze polubione posty według czasu trwania lub typu treści, jak zdjęcia, filmy i rolki. Wszystkie te funkcje są dostępne pod przyciskiem „Sortuj i filtruj” w prawym górnym rogu.

Dlaczego warto sprawdzać polubione posty?

Polubione posty na Instagramie mogą służyć jako źródło referencyjne. Na przykład, gdy chcemy polecić znajomym interesujący profil, produkt czy miejsce. W erze mediów społecznościowych, gdzie treści są przewijane w ekspresowym tempie, łatwo jest przegapić coś ważnego. Wracanie do polubionych postów pozwala nam na spokojne przemyślenie i ponowne przetworzenie informacji.

Instagram umożliwia śledzenie polubionych i zapisanych postów dzięki różnym sekcjom konta. Ale pamiętajmy: nie można zobaczyć postów, które zostały później usunięte przez autora po polubieniu lub dodaniu do zakładek. Domyślnie Instagram zapisuje wszystkie nasze polubione posty na koncie.

Wśród nieskończonej ilości postów, które przewijają się przez nasz ekran każdego dnia, zdarza się, że polubimy pewne treści, które w jakiś sposób nas poruszyły, zainspirowały czy po prostu rozbawiły. Jak jednak odnaleźć te specjalne momenty w gąszczu informacji? To pytanie nie jest bezpodstawne i warto poświęcić na nie chwilę uwagi.

Czy można zobaczyć polubione posty innych osób? W rzeczywistości, niektóre funkcje śledzenia zostały anulowane. Z tego powodu, aby dowiedzieć się, czy nasz znajomy polubił ostatnio jakieś posty, musimy ręcznie odwiedzić listę obserwujących znajomego i sprawdzić ostatnie posty innych twórców.

Jak sprawdzić polubienia czyjegoś postu?

W przypadku chęci dowiedzenia się, czy nasz znajomy polubił posty konkretnej osoby, konieczne jest ręczne przeglądanie listy obserwowanych przez niego twórców.

Oto, jak to zrobić:

 1. Otwórz profil naszego znajomego na Instagramie i przejdź do sekcji „Obserwowane”.

 2. Znajdź i otwórz profil osoby, na której chcesz sprawdzić polubienia.

 3. Przejrzyj posty tej osoby. Jeśli nasz znajomy polubił post, zobaczysz „Polubione przez” nad podpisem posta. Możesz również dotknąć licznika polubień, aby zobaczyć pełną listę osób, które polubiły post.

Warto zaznaczyć, że ta metoda działa tylko, gdy osoba, której posty sprawdzamy, ma publiczny profil lub zezwala nam na obserwowanie jej aktywności.

Jak ukryć lub pokazać ilość polubień pod postem?

W trosce o dobrostan użytkowników Instagram wprowadził w 2021 roku możliwość ukrywania liczby polubień pod postami. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz ukryć ilość polubień (lub zdecydujesz się na odsłonięcie ich), jest to proste do zrealizowania.

Po prostu przejdź do danego postu i dotknij ikony trzech kropek w prawym górnym rogu. Z wyświetlonego menu wybierz opcję "Ukryj liczbę polubień" lub "Uwidocznij liczbę polubień" w zależności od twojego celu. Możesz również zdecydować o ukryciu liczby polubień jeszcze przed publikacją posta, wybierając z listy sekcję "Ustawienia zaawansowane" i tam zaznaczając odpowiednią opcję. Dzięki tej funkcji masz kontrolę nad tym, jak odbiorcy interaktywności widzą twoje posty, co pozwala na większą elastyczność i dostosowanie do preferencji osobistych lub marki, którą reprezentujesz.

Jak sprawdzić, co ktoś polubił na Instagramie?

Podsumowując, polubione posty na Instagramie są łatwo dostępne dla użytkowników. To, co polubiliśmy, można znaleźć w naszym profilu pod sekcją "Posty, które polubiłeś". Jeśli chcemy dowiedzieć się, co polubił nasz znajomy, musimy przejść przez listę twórców, których obserwuje. Nie ma prostego sposobu na sprawdzenie, które posty polubił konkretny użytkownik, chyba że sam nam o tym powie. Pamiętajmy, że Instagram umożliwia ukrywanie liczby polubień pod postami, więc nie zawsze będziemy mogli zobaczyć, kto dokładnie polubił dany post. Instagram daje nam jednak wiele narzędzi do zarządzania i analizowania naszych polubień, co pozwala nam lepiej zrozumieć, jak korzystamy z platformy.

Komentarze