-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Instagram i funkcja zadaj mi pytanie. Na czym polega?

Zadaj mi pytanie na Instagramie
Instagram, będąc doskonałą platformą do dzielenia się wydarzeniami z życia i promowania biznesu, wprowadził funkcję, która pozwala użytkownikom na jeszcze głębsze połączenie ze swoją społecznością.

Jeśli kiedykolwiek widziałeś historie użytkowników proszących o przesłanie anonimowych pytań, to właśnie korzystali z opcji "Zadaj mi pytanie".

Ta funkcja umożliwia otrzymywanie anonimowych pytań na swoim koncie na Instagramie, co otwiera nowe możliwości interakcji. Aby z niej skorzystać, będziesz musiał podzielić się historią na swoim koncie, w której udostępnisz naklejkę z pytaniem. Gdy znajomy lub obserwujący przesłał ci pytanie, otrzymasz powiadomienie w aplikacji. Odpowiedź możesz udostępnić w swoim Instastory, co jest świetnym sposobem, aby lepiej poznać swoją społeczność i umożliwić obserwującym wysyłać ci wiadomości, które mogą zawierać cenne wskazówki lub po prostu ciekawe zapytania. To jeden z najpopularniejszych trendów na Instagramie, który zachęca do aktywnego uczestnictwa i budowania relacji.

Czym jest funkcja "zadaj mi pytanie" na Instagramie?

Funkcja "Zadaj mi pytanie" na Instagramie to popularna funkcja dostępna w ramach Instagram Stories. Pozwala ona użytkownikom na publikowanie historii z nakładką, która zachęca ich obserwatorów do zadawania pytań. Oto jak działa:

 1. Dodawanie funkcji do historii - użytkownik może dodać nakładkę "Zadaj mi pytanie" do swojej historii na Instagramie. Robi się to poprzez wybranie opcji dodania nakładki po zrobieniu zdjęcia lub nagraniu wideo w trybie Stories.

 2. Zachęcanie obserwatorów do zadawania pytań - gdy historia zostanie opublikowana z tą nakładką, obserwatorzy mogą klikać na nią i wpisywać swoje pytania. Te pytania są wysyłane bezpośrednio do użytkownika, który opublikował historię.

 3. Odpowiadanie na pytania - użytkownik, który opublikował historię, może przeglądać otrzymane pytania i odpowiadać na nie, publikując kolejne historie. Odpowiedzi mogą być udzielane w formie tekstu, zdjęć lub wideo.

 4. Prywatność - pytania zadawane przez obserwatorów są prywatne i tylko osoba, która opublikowała historię z nakładką "Zadaj mi pytanie", może je zobaczyć. Kiedy użytkownik odpowiada na pytanie w swojej historii, tożsamość osoby, która zadała pytanie, nie jest ujawniana publicznie, chyba że użytkownik zdecyduje się ją ujawnić.

Funkcja "Zadaj mi pytanie" jest często używana do interakcji z obserwatorami, zbierania opinii, prowadzenia Q&A (pytań i odpowiedzi) lub po prostu jako sposób na bardziej osobiste i bezpośrednie połączenie z ludźmi, którzy obserwują profil. To narzędzie stało się popularne ze względu na swoją prostotę i interaktywność, umożliwiając użytkownikom Instagrama bardziej zaangażowaną i dwukierunkową komunikację.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

 • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
 • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
 • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Dlaczego warto korzystać z funkcji "zadaj mi pytanie" na Instagramie?

Korzystanie z funkcji "Zadaj mi pytanie" na Instagramie może przynieść wiele korzyści, zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i marek czy influencerów. Oto kilka powodów, dla których warto z niej korzystać:

 • Zwiększenie zaangażowania - ta funkcja zachęca obserwatorów do interakcji, co może zwiększyć zaangażowanie na Twoim profilu. Pytania i odpowiedzi tworzą dialog między Tobą a Twoimi obserwatorami.

 • Budowanie relacji - odpowiadając na pytania, możesz budować bliższe relacje ze swoimi obserwatorami. Pokazuje to, że cenisz ich ciekawość i chęć interakcji, co może wzmacniać lojalność i sympatię do Twojej osoby lub marki.

 • Poznawanie swojej publiczności - pytania zadawane przez obserwatorów mogą dostarczyć cennych informacji o tym, co ich interesuje, jakie mają potrzeby czy preferencje. To z kolei może pomóc w dostosowywaniu treści do ich oczekiwań.

 • Promocja i marketing - dla marek i influencerów, funkcja ta może być użytecznym narzędziem marketingowym. Można na przykład odpowiadać na pytania dotyczące produktów, usług czy planowanych wydarzeń.

 • Edukacja i dzielenie się wiedzą - jeśli jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie, możesz użyć tej funkcji do edukowania swoich obserwatorów, odpowiadając na ich pytania związane z Twoją specjalnością.

 • Rozrywka - "zadaj mi pytanie" może być też źródłem rozrywki. Niektóre pytania mogą być zabawne lub nietypowe, co dodaje lekkości i humoru do Twoich stories.

 • Zwiększenie widoczności: - regularne odpowiadanie na pytania i publikowanie nowych treści może zwiększyć Twoją widoczność na Instagramie, ponieważ algorytm platformy często promuje aktywne konta.

 • Autentyczność - odpowiadanie na pytania w sposób otwarty i szczery może zwiększyć postrzeganie Twojej autentyczności, co jest kluczowe w budowaniu zaufania w świecie mediów społecznościowych.

Warto jednak pamiętać, że odpowiedzi na pytania są publiczne, więc należy zachować ostrożność, szczególnie w przypadku wrażliwych lub kontrowersyjnych tematów.

Jak korzystać z opcji "zadaj mi pytanie" na Instagramie?

Korzystanie z opcji "Zadaj mi pytanie" na Instagramie jest dość proste i można to zrobić w kilku krokach. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Instagram, a  następnie na swoim ekranie głównym, przesuń palcem w prawo lub kliknij ikonę plusa na dole ekranu, aby otworzyć kamerę stories.

 2. Stwórz relacje, możesz zrobić zdjęcie, nagrać wideo, wybrać coś z galerii lub po prostu użyć kolorowego tła.

 3. Po utworzeniu swojej historii, przesuń palcem w górę lub kliknij ikonę naklejek (emoji) w górnej części ekranu. Wśród dostępnych naklejek znajdziesz opcję "Zadaj mi pytanie". Kliknij na nią.

 4. Po wybraniu nakładki "Zadaj mi pytanie", możesz wpisać konkretną prośbę o pytanie lub pozostawić domyślny tekst. Możesz również dostosować wygląd nakładki, zmieniając kolor czy styl.

 5. Gdy już wszystko ustalisz, opublikuj swoją historię, klikając "Twoja historia" w dolnej części ekranu.

  Sprawdzaj i odpowiadaj na pytania**: Po opublikowaniu historii z nakładką "Zadaj mi pytanie", Twoi obserwatorzy będą mogli zadać Ci pytania. Aby zobaczyć pytania, przejdź do swojej opublikowanej historii i przesuń palcem w górę. Zobaczysz tam listę otrzymanych pytań.

Jak udzielać odpowiedzi na pytania w funkcji "zadaj mi pytanie"?

Odpowiadanie na pytania w funkcji "Zadaj mi pytanie" na Instagramie jest proste i intuicyjne. Oto krok po kroku, jak możesz to zrobić:

 1. Po tym, jak opublikujesz historię z nakładką "Zadaj mi pytanie", Twoi obserwatorzy będą mogli zadać Ci pytania. Aby zobaczyć otrzymane pytania, otwórz swoją historię, a następnie przesuń palcem w górę na ekranie. Zobaczysz tam listę pytań, które zostały zadane.

 2. Dotknij pytania, na które chcesz odpowiedzieć. Po wybraniu pytania, zostaniesz automatycznie przeniesiony do ekranu tworzenia nowej historii, gdzie możesz udzielić odpowiedzi.

 3. Możesz odpowiedzieć na pytanie za pomocą tekstu, zdjęcia lub wideo. Możesz także użyć różnych narzędzi edycyjnych dostępnych w Instagram Stories, takich jak filtry, naklejki czy rysowanie, aby uczynić swoją odpowiedź bardziej atrakcyjną.

 4. Gdy przejdziesz do ekranu tworzenia odpowiedzi, pytanie, na które odpowiadasz, pojawi się automatycznie jako nakładka na Twojej historii. Możesz przesunąć i zmienić rozmiar tej nakładki, aby lepiej pasowała do Twojej odpowiedzi.

 5. Gdy Twoja odpowiedź będzie gotowa, opublikuj ją. Możesz kontynuować przeglądanie i odpowiadanie na inne pytania w ten sam sposób.

Jak zadawać pytania w "zadaj mi pytanie"?

Zadawanie pytań w funkcji "Zadaj mi pytanie" na Instagramie jest równie proste jak odpowiadanie na nie. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Przejrzyj relacje osób, które obserwujesz, aby znaleźć historię z nakładką "Zadaj mi pytanie". Ta nakładka zwykle zawiera tekst zachęcający do zadawania pytań, na przykład "Zadaj mi pytanie".

 1. Gdy znajdziesz taką historię, dotknij nakładki "Zadaj mi pytanie". Spowoduje to otwarcie okna, w którym możesz wpisać swoje pytanie.

 2. W oknie, które się pojawi, wpisz pytanie, które chcesz zadać. Możesz zadać dowolne pytanie, ale pamiętaj o zasadach netykiety i szacunku do prywatności innych.

 3. Po wpisaniu pytania, wyślij je, klikając "Wyślij" lub odpowiedni przycisk. Twoje pytanie zostanie wysłane bezpośrednio do osoby, która opublikowała historię z nakładką "Zadaj mi pytanie".

 4. Po wysłaniu pytania, osoba, która opublikowała historię, może zdecydować się na odpowiedź. Jeśli tak się stanie, Twoje pytanie wraz z odpowiedzią pojawi się w jej Stories. Pamiętaj, że Twoja tożsamość nie zostanie ujawniona w historii, chyba że osoba odpowiadająca zdecyduje się to zrobić.

Czy zadane tak pytania są anonimowe?

Pytania zadane za pomocą funkcji "Zadaj mi pytanie" na Instagramie nie są anonimowe dla osoby, która otrzymuje pytanie. Oznacza to, że gdy zadajesz pytanie komuś za pomocą tej funkcji, ta osoba będzie mogła zobaczyć, że to Ty zadałeś to pytanie.

Jednak gdy osoba odpowiadająca na pytanie publikuje swoją odpowiedź w swoich Stories, Twoja tożsamość nie jest automatycznie ujawniana publicznie. Oznacza to, że inni obserwatorzy nie będą wiedzieć, że to Ty zadałeś pytanie, chyba że osoba odpowiadająca zdecyduje się ujawnić Twoją tożsamość w swojej odpowiedzi.

Podsumowując, dla osoby odpowiadającej na pytanie Twoja tożsamość jest widoczna, ale dla reszty obserwatorów jesteś anonimowy, chyba że osoba odpowiadająca postanowi inaczej.

Istnieje jednak możliwość, aby zadać anonimowe pytanie. jest nią aplikacja NGL

Komentarze