-15% z kuponem EXTRA15 dla zamówień powyżej 10 zł!

Wyszukiwanie na Instagramie - jak działa wyszukiwarka?

Wyszukiwanie na Instagramie
W 2024 roku Instagram wprowadził nową opcję wyszukiwań za pomocą słów kluczowych, rewolucjonizując sposób, w jaki użytkownicy platformy odkrywają content.

W 2024 roku Instagram wprowadził nową opcję wyszukiwań za pomocą słów kluczowych, rewolucjonizując sposób, w jaki użytkownicy platformy odkrywają content. Ta nowa funkcja, początkowo dostępna dla anglojęzycznych użytkowników w Kanadzie i Nowej Zelandii, pozwala na wyszukiwanie po słowach kluczowych, co jest szczególnie przydatne dla tych, którzy chcą szybko wyszukać użytkownika, temat lub konkretny rodzaj treści.

Oprócz tradycyjnego wyszukiwania nazw kont, hashtagów i lokalizacji, nowy algorytm bierze pod uwagę również słowa kluczowe i lokalizacje zawarte w bio, opisach zdjęć i filmów. To otwiera nowe możliwości dla influencerów i marek, umożliwiając im lepsze pozycjonowanie i dopasowywanie swoich treści do pożądanych grup odbiorców. Z raportu "The Verge" wynika, że możemy spodziewać się dalszego rozwoju tej funkcji, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia możliwości wyszukiwania i rozwijania kont na usługach mediów społecznościowych.

Czym jest wyszukiwarka na Instagramie?

Wyszukiwarka na Instagramie to funkcja, która pozwala użytkownikom przeszukiwać treści dostępne na tej platformie. Umożliwia ona znalezienie kont, tagów (hashtagów), a także konkretnych postów. Dzięki wyszukiwarce, użytkownicy mogą odkrywać nowe treści, które ich interesują, znajdować osoby do obserwowania, a także śledzić trendy i tematy, które są dla nich ważne.

Jak działa wyszukiwarka na Instagramie?

Główne funkcje wyszukiwarki na Instagramie obejmują:

 • Wyszukiwanie kont - możesz wyszukiwać konkretne konta na Instagramie, wpisując nazwę użytkownika. Jest to przydatne, gdy chcesz znaleźć i obserwować określone osoby, marki czy celebrytów.

 • Wyszukiwanie hashtagów  - tagi (oznaczone symbolem #) są używane do kategoryzowania treści. Wyszukiwanie określonego hashtagu pozwala na przeglądanie postów, które zostały oznaczone tym konkretnym tagiem.

 • Wyszukiwanie miejsc - możesz wyszukiwać posty oparte na lokalizacji. Jest to przydatne, jeśli interesują Cię zdjęcia lub filmy z konkretnego miejsca, na przykład restauracji, miasta czy zabytku.

 • Eksplorowanie treści - Instagram oferuje również zakładkę "Eksploruj", która wykorzystuje algorytmy do rekomendowania treści, które mogą Cię zainteresować, na podstawie Twojej aktywności na platformie, takiej jak polubienia, obserwacje czy historia wyszukiwania.

 • Wyszukiwanie za pomocą słów kluczowych - w niektórych przypadkach możesz również wyszukiwać posty, używając konkretnych słów kluczowych, co pozwala na znalezienie treści związanych z określonym tematem lub zainteresowaniem.

Wyszukiwarka na Instagramie jest potężnym narzędziem do odkrywania nowych treści, nawiązywania połączeń i śledzenia trendów, co sprawia, że jest to jedna z kluczowych funkcji tej platformy społecznościowej.

Wypromuj się już dziś z InstGrow.pl 🔥

 • 🇵🇱 Polska obsługa klienta
 • ⚡️ Błyskawiczne efekty usług
 • ✅ Najlepsza oferta na rynku

Jak wyszukać coś na Instagramie?

 1. Otwórz aplikację Instagram, a następnie kliknij ikonę lupki, znajduje się ona na dole ekranu głównego.

 2. W okienku z podpisem "szukaj", wpisz frazę, która Cię interesuje. 

 3. Następnie wybierz czy szukasz kont, dźwięku, znaczników, miejsc, rolek, postów dla ciebie czy bez personalizacji.

Pamiętaj, że słowa kluczowe możesz wpisywać zarówno po polsku jak i w innym języku, na przykład angielsku. 

Dlaczego warto wyszukiwać na Insta?

Po pierwsze, pozwala to na odkrywanie nowych treści, które są dopasowane do Twoich zainteresowań. Jeśli na przykład interesujesz się fotografią, możesz znaleźć inspirujące konta fotograficzne lub hashtagi związane z fotografią. Dzięki temu możesz poszerzać swoje horyzonty i czerpać inspiracje z prac innych.

Po drugie, wyszukiwanie na Instagramie umożliwia łatwe śledzenie trendów i aktualnych wydarzeń. Hashtagi często są używane do oznaczania postów związanych z ważnymi wydarzeniami, co sprawia, że są one łatwo dostępne. Możesz więc szybko znaleźć informacje na temat najnowszych trendów w modzie, sztuce, kulturze czy polityce.

Po trzecie, wyszukiwanie na Instagramie jest przydatne do budowania sieci kontaktów i społeczności. Możesz wyszukiwać osoby o podobnych zainteresowaniach lub branżach, co ułatwia nawiązywanie nowych znajomości i profesjonalnych relacji. To szczególnie ważne dla osób, które używają Instagrama do celów biznesowych lub zawodowych.

Po czwarte, wyszukiwanie miejsc pozwala na eksplorowanie i odkrywanie nowych lokalizacji. Jeśli planujesz podróż, możesz znaleźć popularne miejsca, restauracje czy atrakcje turystyczne w danym obszarze. To świetny sposób na planowanie wycieczek i zdobywanie praktycznych informacji.

Co przeszukuje wyszukiwarka Instagram?

Rozszerzenie możliwości wyszukiwarki na Instagramie przynosi znaczące zmiany w sposobie, w jaki możemy odkrywać treści. Intuicyjność narzędzia uległa poprawie dzięki wprowadzeniu funkcji wyszukiwania za pomocą słów kluczowych. Teraz nie jest to już jedynie kwestia hashtagów – słowa kluczowe otwierają nowe perspektywy w znajdywaniu interesujących postów. Wyszukiwarka bierze pod uwagę różnorodne czynniki, które decydują o wyświetlanych wynikach.

 • Podpisy dołączone do postów,

 • Czas publikacji,

 • Materiały wizualne: czy to fotografie, czy filmy.

Nowy silnik wyszukiwania opiera się na zaawansowanych algorytmach i systemie uczącym się, co pozwala bardziej precyzyjnie dostosowywać wyniki do potrzeb użytkowników.

Instagram monitoruje interakcje użytkowników, w tym historię wcześniejszych wyszukiwań, aby zrozumieć preferencje i zainteresowania. To nie tylko to, w co kliknęliśmy, ale też to, co zignorowaliśmy podczas poprzednich poszukiwań. Dzięki temu rekomendacje są bardziej trafne i odpowiadają rzeczywistym zainteresowaniom.

Czego nie przeszukuje wyszukiwarka na Instagramie?

Przede wszystkim wyszukiwarka nie indeksuje prywatnych treści użytkowników. Jeśli ktoś, kogo nie obserwujemy, posiada ustawienia prywatności konta na "prywatne", zawartość tych profili pozostaje niedostępna dla wyszukiwania. Ponadto, Instagram nie uwzględnia bezpośrednio w wyszukiwaniu komentarzy pod postami. Oznacza to, że wpisując konkretne słowo kluczowe, nie otrzymamy wyników związanych z komentarzami, które to słowo zawierają.

Kolejnym aspektem jest ograniczona zdolność do przeszukiwania treści wideo i audio. Algorytmy Instagrama skupiają się głównie na tekście w opisach i hashtagach, dlatego treści audio-wizualne bez odpowiednich opisów mogą być pomijane w wynikach. To stanowi wyzwanie dla twórców, którzy muszą dbać o to, by ich wideo było odkrywalne przez odpowiednie oznaczenia tekstowe.

Ważne jest również zaznaczenie, że wyszukiwarka często pomija treści nowe lub mało popularne. Algorytm preferuje pokazywanie postów, które już zdobyły pewną popularność lub są w jakiś sposób znane w sieci. Dla nowych twórców może to oznaczać konieczność zdobycia pierwotnej widoczności poprzez inne kanały.

Podsumowanie

Kończąc, należy wspomnieć, że wyszukiwarka nie zawsze odzwierciedla rzeczywiste zainteresowania użytkowników w czasie rzeczywistym. Pomimo że monitoruje interakcje i podejmuje próby dostosowania wyników, algorytmy mogą nie zawsze natychmiast reagować na zmieniające się preferencje. Dlatego ważne jest ciągłe ulepszanie sposobu interakcji z platformą i aktywne uczestniczenie w kształtowaniu treści, które chcemy otrzymywać.

Komentarze